Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#nieruchomosci #trojmiasto #gdansk

Co byście zrobili jako singiel mieszkający w Trójmieście z zarobkami około 9000 na łapę? Kredytu 2 procent nie wziąłem. Na 0 się nie załapię. Jest perspektywa podwyżek (IT)

Mam w tym momencie 60k oszczędności. Zbierać dalej? Celowałbym w 3 pokoje w bloku niestety ,ale może w lepszych lokalizacjach... Rata 3000-4000.
Zastanawiam się czy lepiej żyć w 2 pokojach to i rata mniejsza czy 3 pokoje i perspektywa bardziej rodzinna...



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 21
@mirko_anonim hmm ciekawy temat. Generalnie im większe tym lepsze. Ten dodatkowy pokój zawsze się przyda, ale przez to mieszkania są nawet od 100 do 250k droższe.

Generalnie można pokombinować że jak masz możliwość to możesz kupić 2 pokojowe i już mieć "własne", a potem jak uda się większą kaskę znów przy oszczędzić to kupić 3 pokoje sprzedając te 2 pokojowe.

Plusem 2 pokoi jest to, że je szybciej idzie sprzedać niż 3
@mirko_anonim: a byłeś w ogóle sprawdzić swoją zdolność kredytową? Przy 10% wkładu własnego kredyty obecnie są raczej mocno obciążające budżet, jeśli miałbyś płacić 4 tys raty + 800-1000 zł czynszu to masz 50% budżetu wydawane miesiąc w miesiąc. 9k masz na UoP czy na B2B netto? Bo na ryczałcie inaczej liczy się zdolność kredytową.
@mirko_anonim ja właśnie sprzedaje swoje mieszkanie w Gdańsku. Powiem Ci że jakbym miał teraz kupować to bym się załamał przy tych cenach.
Z jednej strony nie ma sensu brać po korek finansowy mieszkania bo nie wiesz co będzie z Tobą za rok czy 10lat ale z drugiej wolałbym na Twoim miejscu mieć te trzy pokoje. I nie słuchaj tych co piszą że trzy pokoje na 50metrach to klitka. Ja mam to +
@mirko_anonim: Weź największe jakie dasz radę. Jesteś nadczłowiekiem z IT, niedługo wpadnie 15-20k na łapę więc będziesz wciągał nosem miniratkę.

Bo mam wrażenie że np. na 50 m lepiej mieć wygodne 2 pokoje, niż 3 i zero przestrzeni.


@adam33x: Moim zdaniem nie. Trzeci pokój często umożliwia wydzielenie sypialni, która nie styka się z sąsiadami po boku, co wyraźnie poprawia komfort snu (no chyba, że trafi się świr w pionie, ale
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): > Co byście zrobili jako singiel mieszkający w Trójmieście z zarobkami około 9000 na łapę?

A jaki masz plan na życie? Wiesz, że chcesz zostać w trójmieście i że to się nie zmieni? Wiesz czy chcesz mieć rodzinę i kiedy to nastąpi? Ile masz lat? Ja jeśli bym coś kupował to na pewno takie mieszkanie żeby się sprawdzało dobrze jako inwestycja - było łatwe do wynajęcia i w
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Witaj. Longtime lurker here. Wspominasz cos o perspektywie bardziej rodzinnej. Nikt Ci nie powie co masz zrobic, nie poda gotowego rozwiazania na tacy, bo to Twoje zycie, Twoj ewentualny kredyt i inne zobowiazania.

Przeprowadzilem sie do Gdanska ponad 15 lat temu, jako szczyl. Zycie tak sie potoczylo, ze udalo sie znalezc, jak to sie teraz mowi, zeby nie urazic zadnej z opcji politycznych, osobe partnerska, wychowujemy 2 dzieci,