Wpis z mikrobloga

#pracait nie mam pomysłu co robić
Pracowałem dwa lata jako junior Java
Od minimalnej do 6k na rękę

Później 6msc szukałem pracy
Zwolnienia były. Szef mnie chwalił. Wrócił z urlopu i dał wypowiedzenie...

Dosyć ciężko było znaleźć kolejną robotę
Aktualnie mam6.5 k na reke
Od kweotnia mają mi dać 7.3 na rękę uop

Nienwiem co robić
Szukać czegoś czy zostać? W sumie ciężko o pracę a lledwo co wyszedłem z bezrobocia
Fullstack java
Praca tylko zdalna
Skończyłem inz

Obie pracę w korpo
Nie wiem też ile wołać na nowym stanowisku.
rozmawiałem z liderem zespołu to mówił że 15 proc podwyżki co 2 lata a tak to nic nie dają. Więc i tak za jakiś czas muszę czegoś szukać

#programowanie #programista15k #it
elozapiekanka - #pracait nie mam pomysłu co robić 
Pracowałem dwa lata jako junior Ja...

źródło: 1200px-Java_programming_language_logo.svg

Pobierz
  • 43
@elozapiekanka: nie wiem na #!$%@? się zgodziłeś na 3 miesiące. To jest jak gwoźdź do trumny w twojej sytuacji. Jedynie co to często i tak wypuszczają szybciej, można się dogadać.

Jest powód dla którego masz taką pensję, a nie inną po szukaniu przez pół roku. Jesteś niestety najprawdopodobniej dość słaby. Poza tym najpierw pisałeś posty jak ciężko jest znaleźć pracę, a jak ją znajdziesz to teraz piszesz, że jest słaba. Nawet
@Rufurege1: 7k na reke to maja znajomi co wklepuja dane do faktur do excela w warszawskim korpo w sensie nie od razu ale po 2-3 latach takiej tyrki, no i co prawda juz sufit, ale tu koles fullstack xd pewnie umie duzo wiecej niz ludzie od infry i inni okolo IT. Ja yebe jak dobrze ze jestem za glupi na programowanie ()
@MannaR: uop
@glos_zenady zdalnie? Java?
@dobry-informatyg Wiem
@WyjmijKija no nie wiem czy słaby. Ile os jest zwykłymi klepaczami crud i mają hajs a ci lepsi mają problem przejść dobrze przez interview
Luke w cv nie zobaczą bo mam tylko lata wpisać e
Skąd wiesz że będę niezadowolony?
Poza tą pracą miałem ofertę 8k uop netto i 10k b2b po odliczeniu podatku

No to jak z kasą nie idzie poziom to co
@elozapiekanka: jedni płacą więcej inni mniej, nie ma reguł. Cisnij o 15k. Jak się dostaniesz to nie rozmyślaj czy masz odpowiedni poziom. wyrówna się jak już będziesz w projekcie. Bardzo często firmy nie są chętne zwalniać jak kogoś zatrudniły nawet jak lekko odstaje
@elozapiekanka: a więc trolujesz, albo po prostu programujecie z ziomkiem stacjonarnie w jakimś pcimiu dolnym xd

Bardzo często firmy nie są chętne zwalniać jak kogoś zatrudniły nawet jak lekko odstaje


@WyjmijKija: to prawda, po prostu znalezienie kogoś to dość duży koszt, a po czasie może wyjść na to samo (zwolnią, a potem zatrudnią porównywalnego typa)
Jednak branża ma ostry zjazd w dół


@Rufurege1: Korekta po covidowym eldorado - branża miała ciąg na zatrudnienie licząc na rewolucję, a teraz jest rewizja perspektyw. W US najwięksi obcinają zatrudnienie. Stawki od mida w górę też wywindowały się bajecznie, a to najtrudniej zbić - więc pewnie też będzie stagnacja w tej kwestii.

Ogólnie to wysokie stopy i w konsekwencji drogie kredyty wróżą zadyszkę całej gospodarce, IT jest pierwszym skowronkiem, bo
@elozapiekanka: stanęło wszystko przez stopy procentowe i przyhamowane inwestycje. Powoli po cichu szukaj roboty jako mid. Mozesz celować nawet w 15k. I douczaj się różnych rzeczy


@XyzykDX: #!$%@?, wszystko staneło przez AI i kazdy CEO w branży o tym mówi wprost, ale oczywiście wykopki wymyślają jakies własne teorie xD

U mnie od 3 dni w firmie funkcjonuje nowy copilot enterpraice (ten nowy co wyszeł w tym roku, nie mylić ze
nad__czlowiek - >@elozapiekanka: stanęło wszystko przez stopy procentowe i przyhamowa...

źródło: Emoji_Icon_-_Clown_emoji_large

Pobierz
nad__czlowiek - >@elozapiekanka: stanęło wszystko przez stopy procentowe i przyhamowa...
@elozapiekanka: no to może nie mają porównania do starego copilota bo tamte faktycznie mogły wynosić dane na zewnątrz, jak samo jak chat gpt, a ten jest bezpieczny bo nie wynosi kodu na zewnątrz do publicznych modeli, wiec raczej firmy będą go kupować kilkaset % razy częściej

Zamiast płacić devowi 200k $$$ taki copilot to tylko 12 * 39 $ za "jednego deva"
Dajesz 5 koderom copilota, 5 zwalniasz i eldorado
@elozapiekanka: nie wiadomo. Aktualnie powoli lekko wzrasta liczba ogłoszeń. Do szczytu z 2022 jeszcze daleko

@Spust https://newsletter.pragmaticengineer.com/p/zirp-software-engineers Obcięto finansowanie niedochodowych projektów i wywalono masę programistów, szczególnie juniorów. Jak masz jakieś lepsze uzasadnienie, napisz

@nad__czlowiek to AI już pisze całe ficzery od początku 2023 roku (to wtedy kiedy IT stanęło)? Ten Copilot to jest zupełnie nowość i większość zarządów MŚP o nim nie słyszała. Używam wtyczki Copilot od wielu miesięcy i jakie
@XyzykDX: ale ty używasz COPILOT zwykły co wyszedł rok temu, 25 lutego roku wyszedł tego COPILOT ENTERPRAICE różnica między nimi to jak darmowy GPT 3.5 oraz płatny GPT 4

Copilot enterpraise ma dostęp do całego githuba, issues, PR, wiki, komentarzy itd. Zaciąga cały twój kod i się uczy na nim