Wpis z mikrobloga

Używacie dodatkowych szkiełek na telefon? Ja nigdy nie zakładałem szkieł ani folii i nigdy w sumie też nie rysowałem ekranów. Ale rok temu mój Pixel 7 niedługo po zakupie wypadł mi z kieszeni na beton z kamieniami i lekko się porysował. W ogóle tego nie widać w czasie używania telefonu a nawet jak ekran jest wygaszony to trzeba tego dobrze szukać pod słońcem, więc jak na taki upadek to myślę że nie jest źle. No ale przeżywałem to cały dzień bo lubię dbać o sprzęty i żałowałem że nie miałem szkiełka. Teraz kupiłem sobie iPhone'a 15 Pro i szukam po allegro jakichś szkieł, ale dużo ludzi narzeka że ten telefon ma minimalnie zakrzywiony ekran na ramkach czy coś takiego i te szkła nie nadają się do tego.

W związku z tym pytania są dwa -

Czy warto w ogóle kupować takie rzeczy? Czy wpływa to negatywnie na feeling korzystania z urządzenia?

Jeśli tak to czy możecie mi polecić jakąś konkretną markę szkła która będzie pasować do iPhone'a 15 Pro?

#apple #iphone
  • 8
@Joii: ja w przeciwieństwie do kolegi wyżej nie wyobrażam sobie korzystania z telefonu ze szkłem. dla mnie to jak pilot od tv w folii w latach '90. kompletnie zabija przyjemność z używania. nigdy nie potłukłem ekranu w telefonie, ale jestem gotowy na to, że jeśli mi się potłucze to po prostu będę musiał albo wymienić, albo kupić nowy tel. na szczęście nie rzucam tym telefonem ciągle, więc szansa jest mała, także
@kabzior też generalnie nie niszczą mi się ekrany, dlatego się zastanawiam czy jest w ogóle sens bawić się w takie rzeczy. Boje się feeling z takim szkiełkiem będzie turbo #!$%@? albo będzie się tam zbierał jakiś syf. Póki co bliżej mi chyba do tego żeby nic nie przyklejać.
@Joii to już chyba wedle uznania, teraz telefony fajnie są robione, przyjemnie się korzysta, więc walenie dupnego szkła czy tam folii po prostu psuje przyjemność, ale każdemu według potrzeb.
nigdy nie potłukłem ekranu w telefonie


@kabzior: dla mnie szkło to głównie ochrona przed rysami, nic mnie tak nie #!$%@? jak porysowany ekran a łatwiej/taniej wymienić szkło niż cały ekran.