Wpis z mikrobloga

@emjot86: Oj to chyba nie dla mnie - cała logistyka xD

Teraz śmigam 1.0 T-GDi w i20 i to serio się jakoś zbiera. Wziąłbym Elantrę no ale mam obawy co do silnika. xD Poza tym odjechali trochę z ceną. No i ciekawi mnie czego Koreańczycy na nasz rynek dają tylko ten jeden motor. Patrzyłem na ich wersje oferowane w Korei to i skrzynia DCT jest w ofercie, hybryda... CVT też -
Teraz śmigam 1.0 T-GDi w i20 i to serio się jakoś zbiera


@szczurek_87: Yyyy co? Jak dla mnie to on stoi w miejscu, ale przesiadam się z i30N xD Jakoś nie mam szacunku do aut, które powyżej 140 już prawie nie przyspieszają.

Miałem elantrę zastępczą w manualu. Jazdą nią to tragedia, choć całe auto jest bardzo bardzo fajne. Sprzęgła w hyundaiach biorą wysoko i nagle. Silniki są małe i nie mają
@cwlmod: Nie, no wiesz jak całe życie latałem jakimiś wolnossącymi silnikami o mocy 75KM to dla mnie takie 1.0 T-GDi to rakieta jest. Jeszcze jak włączy się tryb jazdy SPORT to już w ogóle. xDDDDD

Sprzęgło opanowałem po miesiącu - nic nie buja. Ale fakt - na początku myślałem że coś jest nie tak z autem albo ze mną. xD

Mi się teraz marzy automat który jakoś tam będzie jechał względnie
@szczurek_87: Elantra akurat jest tanim autem. Wszakże masz dużego sedana za cenę Fabii. Co do silnika, śmigałem chwilę nowym Rio z 1.0T 100 oraz Ceed'em z 1.0T 120 i jak dla mnie to zbiera się fajnie i tu się zgadzam. Nie wiem jak 1.6 w Elantrze, bo w niej tylko siedziałem, nie prowadziłem - z zewnątrz cudowna, w środku paskudna. Z przodu wystarczająca ilość miejsca, za to z tyłu ilość miejsca
Mi się teraz marzy automat który jakoś tam będzie jechał względnie dynamicznie.


@szczurek_87: W elantrze jest cvt, niestety.

Może zamiast Elantry jakaś Toyota Hybrydowa?

Toyta hybryda jest skandalicznie droga. Obecne ceny toyoty to tylko dla psychofanów sa, bo nie jestem w stanie zaakceptować, że napęd hybrydowy w yarisie wymaga dopłaty 30k.

No ew. kolejne i20 z tym że teraz z tym automatem DCT.

Mi się nowe i20 bardzo podoba jako auto.
@cwlmod: Ja mam takie i20 z 2022r. - jedyne co mnie "boli" to manualna skrzynia. No ale brałem w czasach jak aut nie było a na zamówienie czekało się rok, więc wziąłem z manualem bo taki był na stanie dealera. Tak poza tym to lubię to auto :)
@szczurek_87: aha czyli ty masz to najnowsze i20. Fajne autko. Mi te brakowało automatu w pożyczonym, bo ze względu na moje odczucie mułowatości, kręciłem je na wyższe obroty i to była taka szarpana jazda
@szczurek_87: To było 1.0. Jakoś miałem wrażenie że pug 110 konny mojej mamy lepiej się zbierał, ale to może dlatego że w środku wyło jakbym w pralce jechał na odwirowaniu xD
@szczurek_87: tzn u mnie pugu wyło bo tam jest ujemna wartość wyciszenia xD

Przyzwyczajony jestem do aut, które powoli ale się zbierają do 160-180, a i20 to ledwo ciągnie powyżej 150 i przyspieszeni trwa wieki. Wiem, że to nie jest auto do takiej jazdy, więc nie sugeruj się moimi odczuciami dynamiki ( ͡° ͜ʖ ͡°)