Wpis z mikrobloga

Hej, zacząłem się garbić co też objawia się sporadycznym słabym bólem. Do tego mam nadwagę BMI około 27. Czuję się strasznie spięty, tak ściśnięty, a wyniki w rozciąganiu to jakaś tragedia. Dietę jestem w stanie ogarnąć samemu. Chciałbym wyrobić formę życia.

Ale do jakich lekarzy w tej sytuacji? Ortopeda? Czy może fizjoterapeuta? A może fizjoterapeuta trener personalny (chciałbym ćwiczyć na siłowni) i do tego masaże?
Jak najrozsądniej to ruszyć?
#fizjoterapia #plecy #zdrowie #silownia
  • 7
  • Odpowiedz
@KulawyDinozaur: Wiesz, temat rzeka. Informacje niby są ale dużo i wiele wypaczonych. Każdy szuka swojej drogi, ja musiałęm trafić za 4 razem na lekarza który mi odblokował postępy w treningach i w metaboliźmie dobrą diagnozą. Ale uważam, że pierwsze kroki można samemu. Dieta, ograniczenie lub odstawienie używek, zadbanie o wypoczynek (sen) i ruch (a ten można przecież stopniować). I potem ewentualnie martwić się badaniami co jest do ogarnięcia. Najgorsze co można
  • Odpowiedz
najlepiej 30-40min spaceru tętno 130-140


@zdrajczyciel: Mając takie HR podczas "spaceru" to albo jest sie otyłym albo zaczyna ćwiczyć po 20 latach siedzenia na wózku inwalidzkim albo ma się problemy z sercem ;)
  • Odpowiedz