Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Tywin_Lannister: Wystarczy poczytać opinie o kancelarii Mentzen (odfiltrowując głupie wpisy polityczne) i jakie zdanie mają o niej pracownicy, podobnie o projektach zaora jak mpay i podobne, zeby wyrobić sobie o nich zdanie
  • Odpowiedz
@fanmarcinamillera:

Mieszkanie do mieszkania i niekonkurowanie na rynku z chociażby funduszami inwestycyjnymi które z pozycji siły mogą kupić w inwestycje wszystkie mieszkania na raz


samolubny interes
  • Odpowiedz
A przeciwnikami kapitalizmu są zadłużeni golodupcy, którzy chcą dzięki temu zyskać coś materialnego


@fanmarcinamillera: w sensie zadłużeni bo mają mieszkania na kredyt? i zależy im na tym żeby ceny mieszkań spadły? co na tym zyskają?
  • Odpowiedz
@fanmarcinamillera: yyyyy? No właśnie nie dla własnego interesu, tylko interesu społeczeństwa. Ja mam tylko swoje mieszkanie i wszystkie zarobione pieniądze inwestuje w różne rzeczy, ale nie nieruchomości, bo nie chcę ich zabierać osobom, które swojego mieszkania nie mają. Skąd w ogóle pomysł, że jak ktoś jest lewakiem to jest zadłużonym golodupcem? Ja głosuje za partią razem a jestem ustawiony dość dobrze, a wszystko właśnie dzięki pracy
  • Odpowiedz
A przeciwnikami kapitalizmu są zadłużeni golodupcy, którzy chcą dzięki temu zyskać coś materialnego


@fanmarcinamillera: A jak jestem programistą i nie narzekam na brak miejsca do mieszkania to już nie mogę być świadomy podstawowych problemów społecznych??
  • Odpowiedz
A przeciwnikami kapitalizmu są zadłużeni golodupcy


@fanmarcinamillera: Jeśli ktoś wykonuje uczciwą, przydatną dla społeczeństwa pracę to dlaczego ma być obiektem pogardy? Czujesz się lepszy, bo trochę więcej zarabiasz?
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: w Anglii kiedys byly o wiele bardziej kredyty hipo i na inwestycje dla firm… nie wiem jak teraz. System bankowy i podatkowy musi sie zmienic w Polsce i tyle zobacz wykres gieldowy Budimexu :D
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: tylko rozwiązanie panów z drugiej strony, czyli żeby austriackim zwyczajem znacjonalizować mieszkania, włascieli okraść i potem jeszcze kazać im się składać na utrzymanie tych mieszkań żeby państwo mogło je wynajmować to pomysł który mało który Polak poprzez bo u nas jednak dużo osób ma jakąś własność i nacjonalizacja nie ma dużego poparcia
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: przecież Ci wredni kapitaliści dają bardzo proste rozwiązania aby ceny mieszkań spadły, gdzie tutaj jest problem?
Moim zdaniem rynek sam dyktuje ceny(pracuję w handlu, więc coś o tym wiem).
Jak się Państwo w to miesza to niestety nie wychodzi nic z tego dobrego.
Jak patrzę na przetargi publiczne oraz jak dużo tam pieniędzy się marnuje, albo dba o to aby kolega zarobił, to propozycje lewicy w sprawie budowy mieszkań są
  • Odpowiedz