Wpis z mikrobloga

Mentzen w debacie mówi że z żoną wynajmował przez cztery lata, a potem kupił mieszkanie 60 metrów, a po kolejnych trzech latach stać go było żeby kupić jeszcze większe mieszkanie, a potem dom..

Kvrwa ten odrealniony człowiek będzie pouczał ludzi że wystarczy pracować i można się dorobić. Ciekawe po ilu latach pracy w jego firmie stać jego pracowników na zakup 60 metrowego mieszkania, potem większego, a potem domu...

#mentzen #nieruchomosci #kanalzero #deweloperka #polityka
  • 28
  • Odpowiedz
  • 4
@Tooca_rev: a czy ja to postuluje? Memcen odrealniony dlatego że chociażby nie uwzględnia obecnej sytuacji na rynku mieszkaniowym. Też były newsy ile można u niego zarobic, nie wspominając już o kulturze pracy w jego firmie. Poza tym chłop nie jest przeciętnym człowiekiem pod względem chociażby wykształcenia. Podawanie przez niego siebie jako przykład dla Kowalskiego jak osiągnąć sukces jest po prostu śmieszne.
  • Odpowiedz
@Iorem_ipsum: Mentzen w wieku 20 paru lat to mial niby kantor i do tego sie dorobil na bitkojnach wiec cos mi sie nie kleilo, w ogoleon chyba mowil o studiach w Krakowie a konczyl UMK w Toruniu XD
  • Odpowiedz
@ElMatadore:

Mentzen w wieku 20 paru lat to mial niby kantor


Właśnie kiedyś kuce tu pisały, że Mentzen do wszystkiego doszedł sam ciężką pracą więc poczytałem życiorys i chłop zaczął życie zawodowe od posiadania kantoru wtf. Nie mogłem znaleźć informacji jak stał się właścicielem kantoru. Bo to nie jest chyba tani biznes. Buda z kebabem to ogromny koszt, co dopiero kantor, gdzie pewnie trzeba wyłożyć z kilkaset tysięcy na start.
  • Odpowiedz
@koniecswiatajestbliski: ciekawe co bedzie jak odkryjesz ze ludzie po kilku latach pracy na zachodzie potrafili kilkanaście lat temu kupić sobie po2-3 mieszkanie. Co za problem w 2010 roku bylo jechac do UK i przyjehac z zarobionymi funtami i zainwestować?
  • Odpowiedz
Buda z kebabem to ogromny koszt


@koniecswiatajestbliski: ? Skąd Ty masz takie info? xD I co to znaczy dla CIebie ogromny koszt, 50, 100, 500 tys? Jak jesteś biedakiem to i 100 tys bedzie dla CIebie ogromnym kosztem.
  • Odpowiedz
@yaah: Jeśli tkoś dopiero zakłada biznes = uważa go za lepsze rozwiązanie niż dotychczasowa praca = mało prawdopodobne że ma odłożone kilkaset tysięcy i może je wydać lekką ręką = to są spore koszty. Z kolei jeśli dla kogoś kilkaset tysięcy to jakieś drobne, to znaczy że już ma dobrze prosperujący interes/dobrą fuchę... lub alternatywnie, znaczące wsparcie od rodziny/dobre znajomości. A to pierwsze jest raczej mało prawdopodobne dla osób świeżo po
  • Odpowiedz
@Iorem_ipsum: ogólnie nie za bardzo warto wierzyć w historie selfmademanów. Zwykle dziedziczą, dostają kasę od starych albo mają zabezpieczoną dupę w inny sposób. Na koniec chętnie opowiedzą historię jak rozkręcili pierwszy biznes za oszczędności ze skarbonki albo że na początku roznosili ulotki. Weźcie sobie na przykład syna Kulczyka, który opowiadał, że do wszystkiego doszedł sam. Tacy ludzie są odklejeni, mają przerośnięte ego. Elon Musk - też trudno uznać go za przeciętnego
  • Odpowiedz
@Iorem_ipsum: Mentzenowi najlepiej wyszła inwestycja w bitcoiny w dobrym czasie (i to z pożyczonego hajsu, więc na lewarze ( ͡° ͜ʖ ͡°)), a teraz ma się za boga biznesu. Jego oderwanie jest tak silne, że nawet kpił z niefortunnej inwestycji w krypto Trzaskuna, nie zdając sobie sprawy że jego sukces leży bliżej wygranej w ruletce niż dorobienia się ciężką pracą.

Oczywiście prowadzi teraz duży biznes i za
  • Odpowiedz
Kvrwa ten odrealniony człowiek będzie pouczał ludzi że wystarczy pracować i można się dorobić


@Iorem_ipsum: Ależ oczywiście że się da, trzeba tylko mieć umiejętności i zaparcie. Ja się jakoś tam dorobiłem, większośc moich znajomych tak samo - każdy mieszkanie/dom na własność, spoko auto (auta) i sporo oszczędności (powiedzmy 200k+). Praktycznie wszyscy wychowani w biedzie, mało kto cokolwiek odziedziczył a jeśli już to jakaś kawalerka w powiatowym na trójkę rodzeństwa.

Sorry ale
  • Odpowiedz
  • 13
Sorry ale może to nie Mentzen gada głupoty tylko Ty i ludzie którymi się otaczasz nie mają wiele do zaoferowania?


@Parmenides69: No może. Nic o mnie nie wiesz, więc możesz sobie założyć dowolną rzecz. Nawet jakbym Ci powiedział że to co napisałem w oryginalnym wpisie nie wynika z tego, że jestem życiowym przegranym, to możesz wybrać że mi nie wierzysz. I co ja na to poradze? Dla mnie to jest właśnie
  • Odpowiedz
@Iorem_ipsum: Ciekaw jestem ile czasu byś samemu od zera budował mieszkanie i samemu wyprodukował wszystkie materiały. Przelicz to na swoją stawkę godzinową i odpowiedz sobie na pytanie: czy mieszkania powinny być warte mniej niż praca ludzi którzy je wznieśli?
  • Odpowiedz
gdzie pewnie trzeba wyłożyć z kilkaset tysięcy na start.


@koniecswiatajestbliski: ty wiesz jak działa kantor? :D
nie sprzedajesz pieniędzy, tylko je wymieniasz, właściwie to gotówkę musisz mieć zapewnioną na jeden dzień, brakujące waluty na bieżąco wymieniasz/wypłacasz, a i "wykładać" nie trzeba, można pożyczyć :)
  • Odpowiedz
@BackInBlack: Mordo posłuchaj ludzi na mieście w Toruniu, Mentzen nie jest anonimowy. Znam ludzi którzy z nim do szkoły chodzili, bujali się po osiedlu, gościu nie doszedł do niczego sam, bo tatuś ostro pomagał, do tego nazwisko ojca dużo może pomóc bo to profesor z UMK no i ojciec miał kontakty.
To nie był Sebek spod bloku który najpierw mył ludziom szyby, potem robił coś więcej i doszedł do własnej myjni,
  • Odpowiedz