Wpis z mikrobloga

trzeci abrams już zniszczony

Cały czas nie mogę zrozumieć o co chodzi w tej taktyce "gotowania żaby", jak to miałoby działać. Przecież to się finalnie skończy wzmocnieniem Rosji, bo się nauczy walczyć przeciwko sprzętowi NATO.

ci europejscy politycy muszą się na coś zdecydować:
albo idziemy do kontrofensywy na poważnie (mało realne)
albo za kulisami decydujemy, że Ukraina traci terytoria i robi z reszty terenu wielką twierdzę i idzie duża pomoc wojskowa już konkretnie na zahamownie frontu
albo negocjacje

Te "gotowanie żaby" i polityka jak do tej pory to tylko bardziej wykrwawia ukrainę niż rosję. To jest idiotyczny pomysł i bez szans na długoterminowy sukces.

#ukraina #wojna
  • 30
  • Odpowiedz
@michalo866: bardzo mi się podoba jak ktoś kto obsługuje dzisiaj Wykop.ru robi równe odstępny i rowne akapity. Super to wygląda i od razu widać że wszystkie wypowiedzi że pisze jedna osoba, z odpowiedni starannością
  • Odpowiedz
@michalo866: Masz dużo racji. Moim zdaniem tereny obecnie zajęte przez sowietów są nie do odzyskania, a na pewno nie w całości. Aby to zrobić NATO musiałoby wejść na pełnej i rozpocząć regularne walki z ruskimi a to grozi atomem z obu stron.
Jedyne sensowne rozwiązanie to negocjacje skutkujące przełknięciem z ciężkim sercem gorzkiej pigułki w postaci potwierdzenia dotychczasowych zdobyczy kacapii i po podpisaniu traktatu pokojowego wejście na pozostałe tereny Ukrainy ogromnych
  • Odpowiedz
  • 0
odoba jak ktoś kto obsługuje dzisiaj Wykop.ru robi równe odstępny i rowne akapity. Super to wygląda i od razu widać że wszystkie wypowiedzi że pisze jedna osoba, z odpowiedni starannością


@owsikalfred: chłopie, ja jestem zwykłym przegrywem, a nie z żadnego wykop.ru i nie namawiam do zaprzestania pomocy wojskowej, tylko narzekam na ilość. Bo to widać chyba na polu walki.
  • Odpowiedz
@michalo866: To gotowanie żaby to jest wykopowa interpretacja polityki, a nie jakaś realna rzecz. Coś na zasadzie tego #!$%@? o lawirującym Łukaszence. Ukraińcy dostali od samej Polski i Czech dwie dywizje pancerne xD

A Ruscy doskonale wiedzą jak "walczyć ze sprzętem NATO", to nie jest jakaś tajemnica. Kwestia kosztów.

Europejscy politycy z kolei nie mogą sobie uznać rozbioru Ukrainy, bo wszystkie europejskie kraje podpisały KNZ, które odrzuca zajmowanie jakichkolwiek terytoriów wojskiem.
  • Odpowiedz
@michalo866: No i?
Straty czołgów wyglądają tak:
Ukraine: Tanks (754, of which destroyed: 505, damaged: 64, abandoned: 54, captured: 131)
russia: Tanks (2791, of which destroyed: 1831, damaged: 149, abandoned: 274, captured: 537)

Jak w tym kontekście wygląda strata 3 Abramsów? Czołg to czołg. Na pewno lepszy niż to czym dysponowała Ukraina i tyle.
  • Odpowiedz
@michalo866: Zachód dał Ukrainie wszystko to, co mógł dać. Na słynną kontrofensywę dostali 1500 sztuk broni ciężkiej, treningi personelu na poligonach NATO i gotowe plany działania. Dostali też jasną informację - więcej nie dostaniecie, bo nie ma skąd brać. A oni przez szereg błędów odbili kilkadziesiąt kilometrów kwadratowych terenu gdy w planach było przebicie się do Morza Azowskiego. I teraz płacz "bo Zachód nie daje". Skąd ma dać, jak nie ma?
  • Odpowiedz
  • 0
@Vistu: Pomijasz kontekst rezerw. Co z tego, że ruskie straciły kilka razy więcej jak cały czas mają pełno trupów do wysłania, a w Europie już magazyny są opustoszałe, a USA tych abramsów to nie słychać, żeby miał dać następne. W tym kontekście te liczby co wysłałeś są na dłuższą metę bez znaczenia.

@joazaxa To są ładne liczby, ale w praktyce to tam szły w tych natarciach maxxy pro i inne tego
  • Odpowiedz
@michalo866: Z tym, że pełno rezerw to bym tak nie szalał. No fakt, mogę jeszcze zdjąć z pomników T-34-85. Gdyby russkie nie mieli problemów z produkcją i uzupełnieniem, to by nie wysyłali na front zabytki rodowodem z czasów II światowej, a jednak sięgają to najgłębszych magazynów składowania. Te liczby, które dałem mają znaczenie, a obecność 70 letnich czołgów na froncie udowadnia niezbicie, że nie są w stanie uzupełniać strać z bieżącej
  • Odpowiedz