Wpis z mikrobloga

Pytanko do speców od #ladnetranski
Wiele chłopaków określa się jako trans, ale w moim mniemaniu są bardziej cross, od crossdresser, gdyż poza naturalnym wyglądem założą na siebie spódniczkę/sukienkę.
Trans to nazwałbym osobę, która poczyniła chęci zmiany płci chirurgicznie lub/i chemicznie.
  • 15
  • Odpowiedz
lub/i chemicznie.


@George_Liquor: No widzisz, problem w tym że to nie takie proste. W zasadzie niemożliwe bez prawnej zmiany płaci w dokumentach itd.
Jakby się dało ot tak to bardzo chętnie bym zaczął brać blokery i estrogen, nawet pytałem lekarza.
  • Odpowiedz
@MakaronowyStwor
Idziesz zrobić opinie psychologiczną u psychologa seksuologa, potem do psychiatry żeby zbadał czy chęć korekty płci nie wynika z chorób psychicznych, potem już do endokrynologa żeby zacząć terapię hormonalną.

Z góry uprzedzam, że nie jestem trans jakby komuś się coś wyobraziło i zaczął do mnie wypisywać.
  • Odpowiedz
Idziesz zrobić opinie psychologiczną u psychologa seksuologa, potem do psychiatry żeby zbadał czy chęć korekty płci nie wynika z chorób psychicznych, potem już do endokrynologa żeby zacząć terapię hormonalną.


@Hopsa: No dobra, a opinia jest niezbędna do rozpoczęcia terapii HRT, czy mogę ot tak przyjść do endokrynologa? Albo czy obydwie opinie są niezbędne xd
I co ze zmianą w sądzie? Trzeba iść czy da się tą terapie bez tego zacząć?
  • Odpowiedz
@MakaronowyStwor
Są szarlatani co wypiszą ci hormony na pierwszej wizycie za 5 stówek.
Bez żadnej opinii i niczego

Wg. mojej wiedzy branie hormonów gdy nie jesteś trans to bardzo szybka droga do sznura - w dużym uproszczeniu

Hormony zaczynasz bez zmiany w sadzie
  • Odpowiedz
@MakaronowyStwor: W PL dzięki prawicowym rządom i pierwszym wecie prezydenckim Andrzeja Dudy tranzycja nie jest prawie w ogóle unormowana prawnie, nie musisz mieć żadnych opinii, ale wielu lekarzy będzie chciało jakaś podkładkę, lepiej pierw brać estrogeny i dostosować wygląd, itd. A dopiero pozniej dać papiery do sądu, bo w sądzie ciężar dowodowy spoczywa na tobie i to ty w pewnym sensie musisz przekonać sąd i tu nie ma reguły, niektórzy maja
  • Odpowiedz
@MakaronowyStwor Tak jak Hopsa pisze. Wizyta u seksuologa, potem wizyty u psychologa, czasem psychiatry i po pozytywnej opinii można udać się do endo po hrt lub i seksuolog czasem wypisuje - to jest moim zdaniem taka rozsądna droga. Są tez i tacy co na pierwszej wizycie wypiszą, ale raczej nie polecam. Znowu podepre sie wypowiedzią Hopsy - jeśli nie jesteś trans to HRT to szybka droga do sznura i tylko sobie problemów
  • Odpowiedz
@Unique-Suggestion: @Hopsa @NKPL No dobra, a jak dokładniej się przekonać czy jestem trans?
Wizyta u seksuologa wystarczy? :/

Generalnie jak tak czytałem to większość cech widzę u siebie. Zazdrość wobec atrybutów płci przeciwnej, styl życia i rola, ubrania, nigdy nie chciałem być męski tylko wręcz przeciwnie. Nie chciałem nigdy iść na siłownię tylko być właśnie drobny i niski, mam długie włoski po nanoplastii
  • Odpowiedz
@MakaronowyStwor: to jest największy problem w tym wszystkim xd
Dobry (najlepiej terapeuta-)seksuolog może pomóc szybciej przepracować te problemy i postawić "diagnozę", ale to zawsze będzie tylko papier od lekarza, końcowo to w zasadzie i tak zależy od Ciebie same(j/go), bo tylko ty znasz siebie na tyle dobrze, aby to ocenić (moim zdaniem) i to ty zostaniesz z konsekwencjami życia jako osoba transplciowa.
Nie ma za wiele benefitow z bycia LGBT, w
  • Odpowiedz