Wpis z mikrobloga

@kurylak: to chyba zalezy od tego ile pracodawca twoj ma pracownikow, jak duzo to dalej dostajesz od pracodawwcy, a pracodawca sobie to pozniej odliczy od skladek na zus.czy jakos tak.
@elena-mary: Nie wiem skąd. Na chorobowym byłem nie raz i dosyć długo. I zawsze jak dostawałem przelew to dostawałem tego samego dnia co miałem. Czyli w dniu wypłaty.
Chyba że mówimy o czym innym i niezrozumiałem pytania.
@sberatel: Jak się dziś dodzwonię do firmy, a raczej Instytucji to Ci powiem. Ale po miesiącu L4 przejmuje Cię ZUS tak czy tak.
Ja przelew zawsze miałem z firmy. Nigdy w tytule nie było ZUS-u co nie oznacza że to nie on beceluje na Ciebie hajs.
@Squanto ale zrozum że są firmy które płacą w imieniu ZUS i są takie co nie i wtedy czeka się na osobny przelew. Instytucje, duże firmy czy państwówka rozliczają sobie twoje chorobowe z należnych składek i ty masz to w 1 wypłacie.
@Squanto: Dokładnie jak mówi kolega. Pracujesz na pewno dla firmy zatrudniającej ponad 20 pracowników i wtedy wypłaca to firma i to firma rozlicza się potem z ZUS. Przy małych firmach nie dostajesz przelewu od pracodawcy tylko bezpośrednio z ZUS a oni chyba mają 30 dni od momentu jak wpłynie do nich zwolnienie chociaż czytałam kiedyś na grupach rodzicielskich, że ZUS potrafi mieć poślizgi ludzie byli po 2 miesiące nawet bez kasy.
  • 0
Dziękuję każdemu za odpowiedź. Pracuję we firmie, która zatrudnia jakoś z 30 osób. Dostaję tego samego co wypłata, bo cały czas płaci pracodawca.