Wpis z mikrobloga

co zostało bardzo prosto opisane w podręcznikach do neurobiologii już 30 lat temu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@staggermeister_: I żeby nie było, że rzucam słowa na wiatr; "Neuroscience, 3rd Edition", Sinauer Associates, 2004

Roughly speaking, the concept of sex can be subdivided into three categories: chromosomal sex, phenotypic sex, and gender.


Chromosomal sex refers specifically to an individual’s sex chromosomes. Most humans have either two X chromosomes
sprawdź byczku pojęcie genotypu i fenotypu. Osoba z chromosomem X0 nie jest kobietą, a osoby z genotypem Y0 w ogóle nie mogą żyć.


@maximilianan: O czym ty piszesz i do czego zmierzasz? Nie jest kobietą, bo jest np. pajęczakiem?

https://pl.wikipedia.org/wiki/System_determinacji_p%C5%82ci_X0

"Przykłady organizmów, u których występuje system X0

większość pajęczaków (z wyjątkiem roztoczy),
pierwotnoskrzydłe, np. (ważki),
owady bezskrzydłe, np. (rybik srebrzysty)
jawnoskrzydłe, np. (koniki polne, świerszcze i karaluchy),
skrytoskrzydłe, np. (wojsiłki, chrząszcze),
Najśmieszniejsze na obrazku jest klepanie tego samego przez prawactwo od minimum 20 lat, czyli beka z czegoś, czego nie rozumieją i są "zbyt wielcy intelektualnie", żeby choć spróbować zrozumieć to, co zostało bardzo prosto opisane w podręcznikach do neurobiologii już 30 lat temu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


powinna być płeć "inne". A tam powinny być transkobiety, transmężczyźni i inne nonbajnary.


Nie może być "płci 'inne'", bo "płeć" odnosi
Chyba lewacy też mają problem żeby odróżniać od siebie te dwa koncepty.


@BlueTony: Chyba tak, taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, bo faktem jest, że istnieją tylko dwie płcie. Podział jest prosty - dwie płcie, które determinuje czyjaś biologia, oraz tożsamość płciowa, która jest spektrum i próbowanie zamknięcia jej w konkretnych dwóch pudełeczkach jest zwyczajną głupotą. Zakładałbym, że rozkład ignorantów i chłopskorozumistów jest w miarę równy zarówno wśród lewaków, jak i
  • 0
@zielony_goblin gwoli ścisłości, chcę tylko powiedzieć, że jest jakieś 3. "spektrum", którego nie da się jednoznacznie przypisać do chłopiec/dziewczyna.

Sam nie jestem zwolennikiem lgbt, bo koniec końców robią sporą krzywdę młodym osobom, mieszając im w głowie. Ale raczej faktem jest, że jakiś tam mały odsetek może się mieścić w opisie "mężczyzna w kobiecym ciele, kobieta w męskim ciele", no ale to nie zdarza się tak często jak media próbują kreować.
tożsamość płciowa, która jest spektrum i próbowanie zamknięcia jej w konkretnych dwóch pudełeczkach jest zwyczajną głupotą.


@staggermeister_: Tożsamość płciowa w mojej ocenie to jest po prostu wymysł. Tak jak sobie mogę wymyślić coś takiego jak tożsamość gatunkowa i utożsamiać się z tygrysem lub nietoperzem. Mogę też określić się jako species fluid i rano się czuć słoniem, a wieczorem sową. Mogę trochę czuć się orłem, a trochę człowiekiem i napisać, że to
Tożsamość płciowa w mojej ocenie to jest po prostu wymysł.


@BlueTony: Rozumiem, że jesteś w tym temacie większym autorytetem, niż doktorzy neurobiologii, seksuologii i psychiatrii?

Tak jak sobie mogę wymyślić coś takiego jak tożsamość gatunkowa i utożsamiać się z tygrysem lub nietoperzem


Nie możesz, bo w mózgu człowieka typowo nie istnieją ośrodki odpowiedzialne za odczuwanie "tożsamości gatunkowej", oraz nie istnieją żadne społeczne ani kulturowe aspekty wśród ludzi kojarzone z tygrysami ani
Rozumiem, że jesteś w tym temacie większym autorytetem, niż doktorzy neurobiologii, seksuologii i psychiatrii?


@staggermeister_: Puste słowa, które mógłbyś sobie darować, bo to nic nie wnosi do dyskusji. Odwoływanie się do autorytetu nie jest najlepszym sposobem argumentacji. Podaj jakieś argumenty, zamiast podpierania się jakimiś anonimowymi autorytetami i jak już chcesz się nimi podpierać to chociaż przedstaw jakąś argumentacje.

Nie możesz, bo w mózgu człowieka typowo nie ma istnieją ośrodki odpowiedzialne za
BlueTony - >Rozumiem, że jesteś w tym temacie większym autorytetem, niż doktorzy neur...

źródło: transspiecies

Pobierz
Puste słowa, które mógłbyś sobie darować, bo to nic nie wnosi do dyskusji. Odwoływanie się do autorytetu nie jest najlepszym sposobem argumentacji. Podaj jakieś argumenty, zamiast podpierania się jakimiś anonimowymi autorytetami i jak już chcesz się nimi podpierać to chociaż przedstaw jakąś argumentacje.


@BlueTony: A Ty odwołałeś się do czego i swoje "w mojej ocenie" poparłeś czym konkretnie? Bo zdaje się, że niczym, a może to wykop uciął część Twojej wypowiedzi
na całe szczęście nauka opiera się na czymś więcej niż tylko chłopskim rozumie


@pekak: szkoda tylko, że transaktywizm się nie opiera na nauce, tylko jest pchany przez sekciarkich denialistów biologii