Wpis z mikrobloga

Ehh znajomy co ma 24 lata i nic związanego z IT pochwalił się, że chce się przebranżowić i robi kurs na pentestera na Udemy, nawet specjalnie kupił po to laptopa. No i tak się zastanawiam, czy jest sens mówić jak jest, czy uznane będzie to za podcinanie skrzydeł #pracait #security
  • 7
  • Odpowiedz
@9Japko9 ja znalazłem entry level robotę w wieku 33 lat, po 8 latach pracy na budowie. To takie 24 lata też chyba da se radę. Nie wolno się poddawać, klikanie w kąkuter jest 100 razy bardziej przyjemne niż praca fizola
  • Odpowiedz
  • 3
@Limeade: tylko właśnie pytanie kiedy. Chodzi o to, że w 2020 rzeczywiście byłoby to możliwe, a teraz bez chociażby podstaw z technikum informatycznego nie widzę w tym żadnego sensu, ale może ktoś mnie tu wyprowadzi z błędu. Możesz dać znać jak @Reretos zapytał, kiedy to było.
  • Odpowiedz
@Reretos @9Japko9 5 tygodni temu zacząłem. Zrobiłem 3 entry level certyfikaty od CompTIA i wpadała robota. Do tego nie wymienianie tuszu w drukarkach, albo helpdesk tylko cloudy, Salesforce, strony internetowe, testowanie, no i uczenie się soft skillsów.

Tylko, że ja w Londynie siedzę, ale jako imigrant to chyba powinno być jeszcze gorzej znaleźć robotę niż we własnym kraju?
  • Odpowiedz
@Limeade: W Polsce masz w IT 10 razy większa konkurencję niż w Londynie.
Zarówno w Londynie jak i w Katowicach na 1 stanowisko w IT aplikuje 500 osób, a jednak Katowicom do Londynu trochę brakuje i pod względem możliwości i pod względem ilości mieszkańców :)

Dla Londyńczyka praca w IT to kwestia preferencji i wyboru, dla Polaka praca w IT to kwestia tego czy będzie zrec gruz czy będzie stać go
  • Odpowiedz
Ehh znajomy co ma 24 lata i nic związanego z IT pochwalił się, że chce się przebranżowić i robi kurs na pentestera na Udemy, nawet specjalnie kupił po to laptopa. No i tak się zastanawiam, czy jest sens mówić jak jest, czy uznane będzie to za podcinanie skrzydeł


@9Japko9: Zaczynałem tak samo jak on. Żadnego backgroundu z IT. Dzisiaj jestem pentesterem i mam podobnych ludzi w zespole/znam z branży. Dalej wmawiajcie
  • Odpowiedz