Wpis z mikrobloga

Jak robię diagnostykę na routerze UPC to rzuca mi że wykryto problem z "Sprawdzanie stanu połączeń lokalnych Ethernet" problem w tym że jedyną rzecz jaką mam podłączoną po RJ45 jest ich dekoder (Dekoder TV 4K BOX) (jak go wypnę z routera i zrobię diagnostykę to wszystko jest git). Ktoś miał z czymś taki problem? @UPC_Polska

Swoją drogą ten dekoder to też jest niezły ananas. W zestawie przychodzi nam dekoder i zasilacz. I wszystko ok, tylko że złącze rj45 jest w zasilaczu. Więc w praktyce myślimy że połączymy dekoder po Ethernecie a tak naprawdę łączymy go po ethernecie po to żeby on się komunikował w powietrzu z dekoderem (chyba że w magicznym kablu który idzie od zasilacza do dekodera idzie też połączenie ale jakoś nie wydaje mi się).

#internet #tv #dekoder #upc
  • 4
@Cozzie: teraz trochę nie mam jak bo trochę to zabudowane ale jest tak ten malutki dekoder od nich który ma dwa wejścia jedno to na hdmi od tv a drugie to na zasilanie. A zasilanie idzie do wtyczki która ma gniazdo rj45 :D
@DevSharingan Nie puścisz raczej Ethernetu po zwykłym, dwużyłowym kablu zasilającym, ale możesz puścić zasilanie po wielożyłowym kablu Ethernet - Power over Ethernet. Może to tego typu mechanizm.
@DevSharingan: @mp107 A, czyli zrobili zasilanie dekodera przez PoE i dali do tego customowy zasilacz. W sumie spoko, bo jak ktoś ma switch z PoE w domu to ten zasilacz od dekodera może sobie wywalić zupełnie i gniazdka nie zajmować.