Wpis z mikrobloga

Ministerstwo zaraz tę bańkę przedłuży o kolejne 4 lata i tak to się kręci. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@onomatopejusz: Ja mam jakieś takie przeczucie w kościach, że zbliżamy się do momentu takiego gdzie podaż nieubłaganie będzie większa od popytu, bo po prostu braknie końcowych odbiorców piramidy finansowej czyli ludzi którzy chcą kupić pierwsze mieszkanie. I pierwsza na tej mecie będzie zapewne Łódź.
  • Odpowiedz
Nawet jeśli ceny w końcu przestaną rosnąć (nierealne przez bk0%), to i tak nic to nikomu nie da, bo ceny urosły już tak bardzo że trzeba 1 mln za 40m w oszczanej kamienicy.

Jak ktoś się nie łapie na dopłaty i nie ma docelowej nieruchomości to jest przegranym pokoleniem i tyle. (Docelowej, a nie "jakiejś" typu wzięta pospiesznie na bekę kawalerka w powiatowym).
  • Odpowiedz
ja to kisnę z tego że nie mogą sprzedać mieszkań a mimo to jeszcze ceny podnoszą


@JohnShelby: No dokładnie tak jest w Łodzi xD

Tu artykuł o cenkach:
https://www.rp.pl/budownictwo/art39954801-ceny-mieszkan-czy-to-koniec-histerii-program-na-start-uspokoi-rynek

Średnia cena metra kwadratowego mieszkania na łódzkim rynku pierwotnym wzrosła w 2024 r. aż o 5 proc., przekraczając próg 11 tys. zł. Przez 12 miesięcy nowe mieszkania w Łodzi zdrożały o 15 proc. Tegoroczne duże zwyżki przeciętnej ceny to efekt wprowadzenia na
Khaine - >ja to kisnę z tego że nie mogą sprzedać mieszkań a mimo to jeszcze ceny pod...

źródło: Zrzut ekranu 2024-03-07 125955

Pobierz
  • Odpowiedz
@Khaine: przy tym dogęszczeniu na m2? Porównaj sobie jaki metraż na głowę ma Polak a jaki Cypryjczuk, Portugalczyk czy dowolny inny Europejczyk o zbliżonych zarobkach. Kiedyś to sie stanie ale prędzej siwego łba dostaniesz
  • Odpowiedz
still, do pokrycia głodu mieszkaniowego wciąż daleko


@thorgoth: Głód mieszkaniowy wynosi tzw "brakujący milion mieszkań" od mniej więcej 2008 roku i nic się nie zmieniło, to zawsze jest milion, niezależnie od tego ile się ich pobuduje xD Więc nie wierzę w ten głód już.
  • Odpowiedz
@Khaine: jeżeli zwiększają się aspiracje to głód może się zwiększać mimo zwiększania zasobu mieszkaniowego. Ten milion jest szacowany pi razy dupa ale głód możesz oszacować porównując ile metrów kwadratu mają do swojej dyspozycji Europejczycy zarabiający mniej więcej tyle co Polacy. Jak zaczniemy w tym parametrze dojeżdżać do średniej to będzie znaczyło że głód się zmniejsza

To jak z samochodami - kiedyś ludziom marzył się fiat126p z przydziału. Pojawiło się miliony aut
  • Odpowiedz
tez z tego kisne...juz z 10 lat...a nieruchy rosną( ͡° ʖ̯ ͡°)


@nicspecjalnego: Gdyby nie BK2% już byśmy byli w korekcie dawno. W 2007 nikt na to na szczęście nie wpadł.
  • Odpowiedz
@Khaine prędzej wielką płytę zaczną wyburzać za 10-20 lat niż nowe mieszkania przestaną budować. Doganiamy zachód Europy w niesamowitym tempie i nikt w starych paskudnych mieszkaniach nie będzie chciał mieszkać, a emigranci zarobkowi, którzy nie mają swoich nieruchow na zachodzie wrócą tutaj. Wspomnisz moje słowo.
  • Odpowiedz