Wpis z mikrobloga

Kierownictwo pozwala wpinać swoje pendrive, aktualnie w 10 komputerach walcze z usunięciem trojana i robaka (oba teoretycznie nieszkodliwe).

eset pełna wersja, skany dogłębne systemu, do tego jeszcze microsoft essential na sprzętach win7 i malwarebytes.

Poza mailem do przełożonych mogę coś jeszcze zrobić? Osoba która wpina pendrive nie poczuwa się w ogóle do odpowiedzialności, ba nawet mnie Dyskredytuje że się #!$%@? znam i on nic nie ma (mam ssy że jego pendrive miał zainfekowane próbki i główny jego komputer).

Ja #!$%@? mam ochotę rzucić to w #!$%@?
#security #it
  • 9
@PiersiowkaPelnaZiol Blokujesz wszystkie USB, a potem mówisz, że nie odblokujesz dopóki użytkownicy nie podpiszą zgody na przejście pełnej odpowiedzialności za szkody spowodowane wirusami i żądaniami okupu. Drugim krokiem jest rozpoczęcie szukania nowej pracy skoro robisz w burdelu z przygłupami.
@konik_polanowy: W logach jest wprost, wpięty dysk E pendrive i robak + trojan wykryto i unieszkodliwiono, nastepnie poszła osoba do 2 komputera i kolejnego i sobie wpinała pendrive.

Pisze cały raport z każdego komputera który został zainfekowany + podjęte działania.

Drugim krokiem jest rozpoczęcie szukania nowej pracy skoro robisz w burdelu z przygłupami.


@Tytanowy_Lucjan: to budżetówka :), nie szukałem pracy już jakiś czas głównie przez problemy zdrowotne, finansowe itp. Aktualnie
@PiersiowkaPelnaZiol No to tym bardziej. Najpierw raport i maile do wszystkich świętych jako dupokrytka (plus najlepiej notatka służbowowa papierowa z podpisem sekretariatu), a potem czekasz aż w końcu coś zaszyfruje wszystkie kompy za okup i patrzysz jak burdel płonie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Tytanowy_Lucjan: właśnie piszę, ogólnie to mam żal do siebie bo mam wrażenie że się nie nadaje na it, na programiste próbowałem i #!$%@? wyszło, jestem takim gościem od 1 i 2 wsparcia, w sumie lubię sieci, i cyberbezpieczeństwo, niestety jakoś mi się życie potoczyło że na razie to wygląda jak wygląda.

Teraz w ciągu 48h zrobiłem 120 komputerów pod nową usługę (adresacja, hosty itp) i jeszcze takie coś mi się #!$%@?ło