Wpis z mikrobloga

@vealen0: Zapowietrzony grzałby częściowo chyba. Odkreć ten kapselek na górze, to będzie widać czy tam jest odpowietrznik czy iglica zaworu, ale stawiam, że termostat trzeba zamontować na dole z prawej.
  • Odpowiedz
@vealen0: grzejnik wygląda na stelrad planar, czyli zwykłe 3 płyty z dolnym zasilaniem. Zawór na dole niepotrzebnie jest termostatyczny, więc tam nakrętkę odkrec całkiem i sprawdź czy trzpień daje się wcisnąć kilka mm i sam wraca do pozycji wyjściowej. Odpowietrznik masz od strony rogu ściany, a pod kapturkiem z lewej powinna być wkładka termostatyczna i to na nią nakręcisz głowicę termostatyczną.
  • Odpowiedz
  • 1
@janznetu: o cię panie. Za taki wykop nic nie robiłem. Chłop rozpoznał model
Ten dolny działa tak jak napisałeś.
Faktycznie w rogu jest coś co wygląda jak odpowietrznik
Pod kapturkiem z lewej też jest trzpień

Czyli generalnie nakręcam głowice na ten górny od lewej i powinno hulać?

W sumie wyglądasz na profesjonalistę, czy taki grzejnik bez głowicy nie powinien grzać pełną mocą?
  • Odpowiedz
@vealen0: powinien, ale nie zawsze.
Jeżeli grzejnik wcześniej grzał na całego i niczego nie ruszałeś, to znaczy, że jest zapowietrzony. Jak było coś kombinowane, to możesz mieć np. zakręcony zawór na powrocie u dołu grzejnika. Możesz też mieć wkładki termostatyczne z kryzą i będzie ona ustawiona na mały przepływ (możesz tu wrzucić fotki obu wkładek termostatycznych tak, by było widać czy po obwodzie wokół trzpienia są jakieś cyferki). Mógł również jakiś
  • Odpowiedz
  • 0
@janznetu:
Dół.wyglada tak . Generalnie czuć że jest ciepłe, przy czym strona gdzie nie ma trzpienia jest gorąca
Zarówno trzpień na dole i górze się chowa i wraca. Przy czym z tego dolnego trochę wilgoci wyszło jak wcisnąłem ( nic nie leci)

Btw chyba wciskanie tych trzpieni coś zmieniło bo strona grzejnika od ściany robi się gorąca. A i też ta rurka od miejsca gdzie głowica na górze powinna być też
vealen0 - @janznetu: 
Dół.wyglada tak . Generalnie czuć że jest ciepłe, przy czym str...

źródło: 1000011126

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
I pytanie z serii. "Nie mam pojęcia jak to działa" @janznetu

Czy przypadkiem to nie było tak że ta górna plastikowa nakrętka robi za bieda regulator.? XD i póki była zakręcona na maksa to grzejnik działal bylezeby lekki przepływ w układzie był Teraz odkrecilem ja i zdjalem to on zaczął grzać pełną mocą?

Dobrze to rozumiem?
Jeśli tak to czy mogę skręcić ta na powrocie na maksa i po prostu regulować ta
vealen0 - I pytanie z serii. "Nie mam pojęcia jak to działa" @janznetu 

Czy przypadk...

źródło: 1000011127

Pobierz
  • Odpowiedz
@vealen0: na dole zostaw odkręcony kapturek (to też jest zasilanie, a nie powrót. Powrót, to powinna być rura z lewej stronie, choć u ciebie wydaje się być pomylone), a na górze najlepiej dać głowicę termostatyczną i na niej sobie ustawisz jaką chcesz temperaturę i taką będziesz miał utrzymywaną. Jak chcesz się bawić kapturkiem, to też na dole ma być otwarty, a na górze sobie regulujesz, tylko po co, skoro głowica zrobi
  • Odpowiedz
  • 0
@janznetu: dzięki bardzo! Jesteś nieoceniony.

Generalnie problemem jest ustawnoac pokoju a dokładnie łóżka. Albo głowica albo możliwość zamknięcia sypialni XD

No chyba że wezmę ryzyko uderzenia nocą głowa w glowice
  • Odpowiedz