Wpis z mikrobloga

Korzystał ktoś z inwestomatu PKO albo Plus500? Ktore lepsze? A może lepiej inwestować w krypto? Jak tak to które? Widzę że litecoin dobrze przedzie. Zależy mi na szybkim przyroście z małym wkładem, chce dorobić by dało się ratę spłacić i zostało coś na życie. Wiem że to pewnie nierealne ale no nawet jak nie szybkie to żeby chociaż dobre. Jestem niedzielnym inwestorem i się na tym za bardzo nie znam.

#forex #inwestowanie #bitcoin #litecoin #kryptowaluty #pieniadze #inwestomat #plus500
  • 18
  • Odpowiedz
@billuscher nie ma czegoś takiego jak szybki zysk bez ryzyka. Inwestycje długoterminowe z dużą dywersyfikacją dają względne poczucie bezpieczeństwa i zysk roczny 6-10% powyżej inflacji. ETFy na rynki globalne np vangard 80:20. Krypto dla ciebie to tylko BTC i ETH które w rok może zrobią od teraz x2-3.
A jak masz kredyty to najpierw zbuduj poduszkę finansową na 2-3-4 miesiące, potem spłacaj kredyt. Spłata kredytu jest najlepszą inwestycją...
  • Odpowiedz
  • 2
@billuscher pierwsza zasada inwestycji: nie inwestujesz pieniędzy, których potrzebujesz w dającej się przewidzieć przyszłości. Tym bardziej, gdy dopiero chcesz zacząć.
Na tym etapie najlepsza inwestycją będzie kupienie książki np. Iwucia, Szafrańskiego albo Głucha.
  • Odpowiedz
@billuscher plus500 potrafi zasłonić ci przycisk zamknięcia pozycji gdy jesteś nagle na dużym plusie(chwilowy pik) banerkiem, trzeba w niego kliknąć a następnie cofnąć się do poprzedniego ekranu a w tym czasie tracisz kilkaset % zysku
Nie polecam.
  • Odpowiedz
@billuscher jeżeli nic z tego nie zrozumiałeś to nie inwestuj bo stracisz.
Nie wiem jakie masz oprocentowanie kredytu ale zakładam że w chwili obecnej 10-15%.
W związku z czym każda inwestycja inna niż spłacanie i nadpłacanie kredytu powinna przynosić Ci większy zwrot.
I to dużo większy żeby w ogóle ryzyko miało opłacalność. Bo po co ryzykować cały kapitał dla zysku 3-4%?
Spłacanie i nadpłacanie kredytu to tak jak być miał gwarantowany zwrot
  • Odpowiedz
Szukaj zleceń, inwestuj w reklamę. Naucz się czegoś nowego. To przyniesie Ci więcej kasy niż wkładanie kasy w coś na czym się nie znasz. Czym się zajmujesz zawodowo?
  • Odpowiedz
@billuscher jak poważnie myślisz o inwestowaniu to powiem Ci co ja zrobiłem.
Na początku oczywiście darmowa wiedza ale jak coś jest za darmo to jest rozrzucone i szkoda mi było ładować grubą kasę. Dlatego kupiłem kurs https://atlaspasywnegoinwestora.pl/
Potem jak zacząłem interesować się krypto to kupiłem mentoring od Phila.
https://instytutkryptografii.pl/home2/trener/phil-konieczny/

I tak dzięki usystematyzowanej wiedzy mam większą szansę nie utopić kapitału :)
  • Odpowiedz
@billuscher raz w roku na dołkach BTC jest otwarty zapis do mentoringu gdzie możesz naśladować ruchy Phila. Otrzymujesz też dane onchain i bieżącą analizę rynku. Dzięki tym danym wiesz kto ile kupuje i sprzedaje a to pomoże przewidzieć koniec hossy. Ale moim zdaniem najlepsze to dostęp do poukładanych materiałów z psychologii inwestowania czy najważniejszej wiedzy na temat krypto. Po przerobieniu dziesiątek godzin materiałów masz mniej więcej na tyle poukładane w głowie żeby
  • Odpowiedz