Wpis z mikrobloga

Jak nie mam nic do tego święta, tak wpisy niektórych firm skutecznie gotują mi krew.

Ikea (ta co mówią, że umie w marketingi) wypuszcza posta jak poniżej. Fajna zabawa danymi i pokazanie jak to facet #!$%@? się w domu zamiast pomóc.

Tymczasem można podać inne badania:
Według danych GUS, podsumowujących 2022 r., wynika, że w podziale na płeć, w warunkach zagrożenia pracują głównie mężczyźni. W 2022 r. kobiety stanowiły 17,7 proc. wszystkich zatrudnionych w ciężkich warunkach. Oznacza to, że blisko co szósta zatrudniona w ten sposób osoba była kobietą.

(Czynniki, które według Głównego Urzędu Statystycznego powodują, że warunki pracy uznawane są za ciężkie to hałas, pyły rakotwórcze, zimno i substancje chemiczne.)

Ciekawe jakby się rozkładały prace domowe kiedy to kobiety stanowiłby 82,3% pracujących w warunkach ciężkich.

A dziś wróci chłop z 8 godzinnej zmiany spawania kadłuba statku i go żona #!$%@?, że według Ikea nie pomaga w domu, a teraz ma odkurzyć i sam sobie przygotować obiad ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#dzienkobiet #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #przegryw
Tacho_ - Jak nie mam nic do tego święta, tak wpisy niektórych firm skutecznie gotują ...

źródło: ikea

Pobierz
  • 7
@Tacho_: xD ale co w tym złego? Facet wraca po 8 godzinach, idzie odpocząć, wyebane. Kobieta wraca po 8 godzinach, i jeszcze ma zająć się domem, bo księciunio odpoczywa w tym czasie, a jej się odpoczynek oczywiście nie należy. Potem mąż będzie chciał seksu bo już odpoczął a kobieta chce odpocząć i nie może, bo teraz musi obsłużyć męża w łóżku inaczej będzie foch.

Według was babie się odpoczynek nie należy,
  • 0
@AlienFromWenus: cieżko to nawet skomentować, ale spróbuje.

Podzielmy to na dwa scenariusze - faceta, który wykonuje pracę ciężką i tego, który wykonuje w podobnym obciążeniu fizycznym co jego partnerka (np. biurową).

1) Facet - praca ciężka.

Oczywiście, że po 8 godzinach ciężkiej prac organizm ludzki domaga się odpoczynku - zjedzenia posiłku, drzemki czy po prostu zwykłego relaksu. Jeśli kobieta w tym samym czasie wykonuje prace lżejszą fizycznie, to ma te dodatkowe