Wpis z mikrobloga

  • 8
@Rasteris oczywiście mem jest uproszczeniem ale w pozostałości po dinozaurach wliczają się także protodinozaury takie jak lystrozaur. A jego przez 4 miliony lat namnożyło się setki miliardów jeżeli nie więcej, bo żyły na całej planecie nie mając praktycznie żadnego zagrożenia ze strony innych stworzeń
  • Odpowiedz
@PomidorovaLova: w takim przypadku natura reaguje inaczej, po prostu wyżerają wszystko co jest w okolicy i zdychają z głodu ( ͡° ͜ʖ ͡°) A masa sumaryczna bezkręgowców jest znacznie większa niż kręgowców.
  • Odpowiedz
organicznego jej pochodzenia


@Squatlifter: O tym coś tam wiem.
Link który podesłałeś znalazłem iprzeczytałem, jakoś mnie nie przekonuje.
Zapytałem o link bo liczyłem na jakiś ciekawy artykuł
  • Odpowiedz
@CH3j: Spoko. Nie mam konkretnego artykułu, bo nie interesuję się tematyką. Wiem jedynie, że hipoteza organicznego pochodzenia ropy naftowej z tego samego, lub podobnego źródła co węgiel, czyli gigantycznych pokładów przetworzonych martwych skrzypów i innej żywej niegdyś materii organicznej wcale nie jest pewnikiem, bo tak naprawdę nie wiadomo na pewno jak powstała. Na anglojęzycznej wikipedii jest więcej info do poszerzenia poszukiwań https://en.wikipedia.org/wiki/Abiogenic_petroleum_origin
  • Odpowiedz