Wpis z mikrobloga

#przegryw #psychiatra #depresja #fobiaspoleczna #gownowpis #niebieskiepaski #rozowepaski #lekarz #zdrowie
Hej skoro sri zatrzymuje na dluzej serotonine. A snri noraadrenaline i adrenaline. To dlaczego nie ma leku ktory by utrzymywal dopamine na wystarczajacym miejscu? Mam stany depresyjne, lękowe i fobie. Biore obecnie 150mg wenlafaksyny i 150mg pregabliny. Czuje sie jak takie troche zoombie bez uczuc, bez emocji. Po prostu jestem bo jestem. Moze troche jakbym sie laczyl z inna planetą xD. Jak wchodzilem na pregabline i zarzucilem od razu 225mg to na nastepny dzien czulem sie jak młody bog, bombowy humor, energia itp. A po dwoch dniach znowu takie jakies zombie. Lekarka mowila, ze to pewnie efekt placebo. Moze ktos mi wyjasnic co i jak?
  • 4
  • Odpowiedz
Jak wchodzilem na pregabline i zarzucilem od razu 225mg to na nastepny dzien czulem sie jak młody bog, bombowy humor, energia itp. A po dwoch dniach znowu takie jakies zombie. Lekarka mowila, ze to pewnie efekt placebo. Moze ktos mi wyjasnic co i jak?


@mateuszdinozaur: nie, najprawdopodobniej nie jest to efekt placebo. Pregabalina dziala na niektorych euforyzujaco, ale tylko na poczatku i przy zwiekszaniu dawek. Niektorzy zaczynaja cpac pregabaline, biorac dawki
  • Odpowiedz
To dlaczego nie ma leku ktory by utrzymywal dopamine na wystarczajacym miejscu?


@mateuszdinozaur: jest bupropion, ale nie jest polecany nerwicowcom, bo czesto powoduje leki.
Oprocz tego sa neuroleptyki, ktore w niskich dawkach "dzialaja odwrotnie i zwiekszaja poziom dopaminy" tj. sulpiryd, amisulpryd, flupentiksol, arypiprazol.
  • Odpowiedz