Wpis z mikrobloga

Miałem nieużywany samochód bez ważnego przeglądu i OC. W międzyczasie zgubiłem do niego dowód rejestracyjny prze przeprowadzce. Dzisiaj zauważyłem że z parkingu, na którym stał zawinęła je SM. Jeżeli dobrze rozumiem to nie wydadzą mi go nawet po uiszczeniu opłaty bez dowodu rej? Wtórnika dowodu nie dostanę z kolei bez ważnego badania technicznego, którego nie zrobię bo auto jest na parkingu policyjnym? Czy jest na to jakiś sposób czy to jakiś błąd systemu i zostanę w tej kosztownej pętli? ( ͡° ʖ̯ ͡°) #samochody #warszawa #strazmiejska #mandat #prawo #prawojazdy
  • 7
@Turbulence znaczy tak - jeżeli jesteś właścicielem to minimum które zabulisz to 8480 za brak OC (tyle max możesz zapłacić). Od lipca to rośnie max do 8600
SM zna właściciela auta bo mają to w systemach więc na dowód powinieneś go wziąć. Oczywiście oprócz tego opłaty za parking no i lawetę bo nie masz badania więc musisz go zabrać lawetą. Potem badanie no i tyle. Piniozki mówią papa
@Turbulence to idź na SM > poproś o kartkę ze nie wydadzą Ci bez dowodu rejestracyjnego > z tą kartką do urzędu dzielnicy > i tam niech kminia. Albo dzwoń na SM i pytaj się co robić w takiej sytuacji bo pewnie jesteś jakimś wyjątkiem poza wszelkimi regulaminami XD a jak już go odbierzesz to weź go zezłomuj
@Turbulence: po zakupie nigdy nie wykupiłeś sam OC? Bo jeżeli wykupiłeś to ono się powinno automatycznie przedłużać. Więc może auto ma OC, tylko wisisz kasę ubezpieczalni