Wpis z mikrobloga

#budowadomu
Witajcie kumple.
Przychodzę do Was po radę ;D. Jestem totalnie zielony w budowie domów, jedyny jaki się udało to z Lego (może nie najlepszy ale jako taki).
Mogę kupić gotowy dom za około 800k na działce 11ar. Dom 140m2 + garaż na 1 stanowisko.
Jednak, żona chce wypierdzielic 80% tego co jest w tym domu, co jak zacząłem liczyć remont wyjdzie ok. 120-150k. Dodatkowo trzeba zrobić ogrodzenie z 2 stron, pozniej jakaś kostka i taras - ale tutaj i w nowym by trzeba było.
Pytanie jest takie - czy za około 900k jest szansa wybudować dom parterowy z 2 miejscami w garażu, zakupem działki (w regionie koszt ok 70-90k/10ar) gotowy do zamieszkania, z ogrodzeniem. Tak 140-150m2.

Rozumiem oczywiście, że jeden kupi panel na wykończenie za 25zl/m2 a drugi deskę za 250zl/m2. Natomiast chodzi mi o ogolny koszt budowy, w obecnych czasach, bo się totalnie nie orientuję. Nie oczekuję wyliczeń z dokładnością do 1000zl nawet ;D.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

PS. A może prefabrykaty z keramzytu zamiast murowania?
  • 2
Ja planuję robić dom o podobnej wielkości systemem mieszanym (płyta fundamentowa, murowanie ścian, elektryka i wykończenie samemu, hydraulika, dach, sufity podwieszane i ocieplenie zlecone) i Pi razy oko kminie że pójdzie mi na to 1 000 000 zł (bez działki). Więc jak Ty chcesz systemem zleconym to może być cieżko patrząć ze 100 000 zł idzie Ci jeszcze na działkę.