Wpis z mikrobloga

: rozgrzewka zrobiona, to można się brać za prawdziwą rozgrywkę, czyli goticzek 1 & 2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@dafto: może jak ktoś w końcu zrobi remaster na UE ( ͡° ͜ʖ ͡°)
nigdy nie grałem w żadną część a chyba mam wszystkie na steam, jak w to grać - od 1 części czy można od 3 od razu


@malibu99: sam zaczynałemod grania w 3, dopiero potem liznąłem 1 i 2. I imho, 1 jest bardzo archaiczna i osobiście się od niej odbiłem, 2 też nie udało mi się przejść. Za to w 3 grało sie zajebiście i znajomość poprzednich części nie jest tam
Dajcie jakieś protipy jak prowadzić walkę, żeby byle utopce mnie nie zabijały.


@Gadgetztan: rozwijaj znak queen, rób szybkie uniki (3 szybkie uderzenia unik, 3 szybkie i tak w kółko), nie dawaj się im okrążyć, no i protip największy - rozwiń umiejętność by jedzenie odnawiało żyćko przez 20 min.
dlatego nie gram w daną grę więcej jak raz, żeby móc do niej wrócić za 5-10 lat i przejść raz jeszcze, bo już nie pamiętam o co chodziło :D


@bregath: Czekaj, czyli nie grasz więcej niż raz żeby zagrać kolejny raz?
Czekaj, czyli nie grasz więcej niż raz żeby zagrać kolejny raz?


@szad7: dokładnie. Przechodzę grę raz i jeśli mi się spodobała, to odkładam na lata, żeby "zapomnieć" i później do niej wracam i bawię się przy niej niemal tak dobrze jak za pierwszym razem. Jeśli przechodzę jakąś grę kilka razy (a się zdarzyło), to uczę się jej na blachę i nie mam już z niej takiej frajdy. Przykładem są gry z
@malibu99: osobiście uważam że nie ma potrzeby grania w poprzednie części.
sam przeszedłem tylko jedynkę w luj dawno temu, tak że już praktycznie nie pamiętałem co tam było(i praktycznie nawiązań do tej części nie zauważyłem), a dwójki nie grałem nigdy(tu akurat kilka nawiązań było, ale to tak na zasadzie że któraś postać coś wspomniała podczas rozmowy, nic absolutnie istotnego),
i bawiłem się wyśmienicie, nigdy nie grałem w nic lepszego :D
Aczkolwiek
@Pitorro88 @Ra-V-ek: w zasadzie to nie czytałem książek ani opowiadań XD widziałem dwa sezony serialu no i wzmianki od znajomych czy wpisy na mirko o jakichś pojedynczych rzeczach ale tego już nie wymienie bo to jest coś zasłyszane przeczytane raz na ruski rok przez naście lat

kiedyś kumpel mi dał pendrajwa z czymśtam ale miał w sobie też taki oto audiobook który sobie skopiowałem na dysk i tak sobie leży, jak
malibu99 - @Pitorro88  @Ra-V-ek: w zasadzie to nie czytałem książek ani opowiadań XD ...

źródło: image

Pobierz
@malibu99: zasadniczo jak najbardziej, od siebie mogę dodać że kilka pierwszych książek miało zrealizowane super słuchowisko (w sensie bohaterowie podzieleni na różne głosy, efekty dźwiękowe, muzyka i tak dalej), nie pamiętam dokładnie ile, ale wiem żę jak poszukasz to gdzięś w internecie są piraty do sciągnięcia.
dużo fajniej się tego słucha niż normalnego audiobooka :D
tutaj mała próbka jak to wygląda:
https://audioteka.com/pl/audiobook/ostatnie-zyczenie-wiedzmin
@Ra-V-ek no to to jest właśnie to, ostatnie życzenie od audioteki jest na tym screenie i tam jakieś odgłosy ogniska itp są i różni lektorzy

Ino czy to jest początek sagi czy już jakaś któraś część z kolei a może to kompletny wiedźmin?
@malibu99: oo sztosik, to dobrze ci sie trafiło :D
zasadniczo pierwsze 2 książki o wiedzminie to zbiory opowiadań.
dajmy na to"Wiedźmin-Ostatnie życzenie-Mniejsze zło" to cała zamknnięta opowieść,
możesz odpalić dowolną historie w dowolnej kolejności i będziesz się bawił identycznie.
dopiero od trzeciej(Krew Elfów) wjeżdża ciąg fabularny który opowiada jedną długą spójną historie.
Także teoretycznie można odpuścić 2 pierwsze książki i zaczynając od trzecież doskonale zrozumiesz całą historię.
Jednak nie polecam, bo
@Ra-V-ek ok dzięki, czyli jak mniemam kolejność ja na screenie też jest w porządku ale to są opowiadania, książki są "fabularnie ważniejsze" ale tego już na dysku nie mam jo?