Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody Mam taki pytanie, brzmi zabawnie, ale pytam całkiem serio. Jak się płaci za samochód używany większej wartości? Chodzi mi o przebieg transakcji w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Gotówką tak średnio. Przelew niby ok, ale zrobiony po południu będzie na drugi dzień, a w weekend to już dopiero poniedziałek. Myślałem o przelewie ekspresowym, ale jak sprawdzilem to one też mają ograniczenie na 10-15 tys. Najłatwiej chyba, jak obie strony mają ten sam bank, ale nie zawsze tak jest.
Jestem ciekaw jakie macie doświadczenia w tej kwestii.
  • 12
  • Odpowiedz
@turbine: no tak jak kolega poradził - do przemyślenia :-)

mam kasę w moim banku A
w poniedziałek założyłem konto w banku B sprzedawcy
we wtorek zrobiłem przelew na to moje nowe konto w banku B
w sobotę spotkałem się ze sprzedawcą i przelałem mu kasę z mojego konta w banku B na konto sprzedawcy w banku B (przelew wewnątrzbankowy, przeszedł natychmiastowo)
  • Odpowiedz
@jakis_dlugi_login_co_ma_35_znakow__: Ja płaciłem w tym roku 60k przelewem za auto, z mBanku na mBank o 23 w nocy.
Przelew oczywiście został zablokowany i trzeba było dzwonić na infolinię, ustalać tożsamość i potwierdzić im, że nie bierzemy udziału w jakichś szemranych przelewach za inwestycje, obligacje, kryptowaluty, czy ktoś nie karze nam wykonać go wbrew naszej woli itp - raczej częsta procedura. Mimo wszystko i tak wygodniej niż #!$%@?ć się z wypłatą i
  • Odpowiedz