Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy jest jakieś urządzenie którymi dysponują np jacyś inspektorzy albo budowlańcy itp które pozwoli sprawdzić czy ściana nośna między lokalami faktycznie jest żelbetowa i jest "wypełniona" w środku? Czy została poprawnie postawiona?
Podczas robienia remontu gość musiał w kilku miejscach przenieść gniazdko ale też lekko podkuł ścianę pod instalacje i twierdzi, że ściana jest w środku miejscami "pusta". Nie wiem jak to intepretować, wg dewelopera ściana to żelbet monolityczny, ściana dzieli mnie i sąsiada - inne klatki. Nie będę się tam wkuwał, skuwał więcej itp bo raz ze niezbyt to legalne a dwa, nie chcę potem słyszeć sąsiada.

Są jakieś urządzenia które sprawdzą nie wiem gęstość ściany itp, ewentualnie macie pomysł o co może chodzić? To ostatnie piętro, wiem ze tez jest coś takiego jak zbrojenie rozproszone (choć nikt mi o tym nie mówil, mam tylko że ściana żelbetowa), ale ściana chyba powinna byc wypełniona betonem szczelnie, czy jak to wygląda? Od sasiada słychać np rozmowy jak jest kilka osób , głośniejsze rozmowy a nie jakieś krzyki lub jak ktoś na kogoś się wydrze no to tez slychac xD

#patodeweloperka #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #remontujzwykopem #remont #nieruchomosci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 15
  • Odpowiedz
  • 0
@sudosu- nie znam się na budowlance, ale co jak ściana nie jest prawidłowo wykonana i pęknie przez to, ale już po gwarancji/rękojmi od dewelopera? Pewnie wyszedłby z tego niezły koszt.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: tak, w każdym mieszkaniu jakie widziałem ściany międzylokalowe są #!$%@? remontem. szansę na przywrócenie poprawnej izolacji? nikłe

natomiast, jest usługa pomiaru akustycznego izolacji ścian, maszynami które tworzą wibracje u ciebie i sąsiada. kilka tysi taka przyjemność
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @villager
Tzn nie mówię nawet o tym co zrobił sąsiad, po prostu gość ode mnie grzebał w ścianie na głębokości kilku cm i powiedział, że dziwna jest ta ściana skoro to żelbet ze jakas 'pusta' w środku. Ciężko mi to jakoś doprecyzować.

No jeżeli takie badania to kilka tysięcy to nie ma sensu, na nic mi to, pewnie i tak dew to podwazy, w tej cenie to
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

A kojarzysz czy zgodnie z pl prawem mając ścianę między lokalami i dwie osoby które staną u sąsiada przy tej ścianie i gadają, to drugie mieszkanie ma prawo słyszeć o czym gadają? Czy te normy są takiei ze glosna rozmowa nie powinna być w ogóle slyszalna?


tak, normy mamy symboliczne. niestety, lobby deweloperskie od lat pilnuje żeby nic się w tym temacie nie zmieniło, mimo że #patodeweloperka jest praktycznie niezdatna
  • Odpowiedz
tak, normy mamy symboliczne


@villager: co nie zmienia faktu że w większości przypadków i tak są niespełniane - normy są teoretycznie mierzone w stanie deweloperskim, a to że hałas jest 10x większy po tym jak sąsiad wykończy mieszkanie - dewelopera nie interesuje ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: a jestes pewien, ze na twoim ostatnim pietrze deweloper deklarowal pelna sciane zelbetowa? to byloby marnotrastwo materialu bo tak sie buduje na niskich pietrach a wyzsze z pustakow, o ile kojarze

btw odpusc bo i tak nic nie zmienisz, nawet gdyby bylo zle to nikt teraz tego nie bedzie poprawial lub placil odszkodowan. Przyzwyczaj sie, ze mieszkanie w bloku to jak jedna wielka glosna rodzina ; )
  • Odpowiedz
@hu-nows: Czemu ma sobie odpuscic? Robisz ekspertyze, wysylasz pismo przez prawnika i z ogranietym deweloperem czekasz na przelew. Z mniej ogranietym idziesz do sadu.
  • Odpowiedz
@feyd_pl: tak przelew, gdzie mieszkały te smoki. Juz widze jak uzasadniasz deweloprrowi w sadzie kwote zadoscuczynienia z tytulu obbizenia komfortu zycia bo sciana nie jest pelna tylko z innego materialu, nadal dopuszczpnego normami budowlanymi.

Op nie ma zadnej papierowej podkladki ktora by mu gwarantowala "surowce" z ktorego wykonano budynek na konkretnym pietrze i lokalu, tzw standard wykonania lokalu jest zawsze bardzo ogolny i obejmuje kilka wariantow ktore moga sie zrealizowac na
  • Odpowiedz
@hu-nows: Bez problemu dosatalem zwrot za 3 m2 gdzie deweloper odwalil fuszere i wybudowal cos niezgodnego ze specyfikacja. Czlowieku, ja wiem ze prawnik to dla niekrorych krwopijca, ale w tym kraju bez problemu dowiedziesz swoich racji. Moze to chwile potrwac ale finalnie nikt od odpowiedzialnosci za jawne oszustwo w deweloperce nie ucieknie.

Najgorsze co mozesz zrobic to pienic i wymadrzac sie przed deweloperem. Wyslij pelnomocnika i od razu po drugiej stronie
  • Odpowiedz
@feyd_pl: no ale wracamy do tego co napisalem, co zawiera opa "specyfikacja", co mu konkretnie obiecano w dokumentnacji technicznej danengo lokalu, nie 5 pieter nizej. Dobrze wiem, ze op sie rzuca choc nie ma o co gdy mieszka na najwyzszym pietrze..

ty jezeli dostales zwrot to za zupelnie inna przyczyne, jak sam napisales to byla fuszera. Bloczek zamiast zelbetu jest zgodny ze sztuka i to nie podlega reklamacjom..

Nie uogolniaj zeby
  • Odpowiedz
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @hu-nows
Tu OP. Mieszkanie kupiłem w stanie deweloperskim już po oddaniu do uzytkowania itp. Do aktu notarialnego dołączona była specyfikacja całej inwestycji, mam tam w pozycji ściany wewnętrzne pomiędzy mieszkaniami - żelbetowe monolityczne.

W dokumentacji na której ja się podpisywałem nie mam nigdzie info o grubości sciany, domyslam sie ze jest to część dokumentacji całego budynku, jakiegoś projektu budowlanego itp.

Być może ta ściana jest żelbetowa monolityczna
  • Odpowiedz
@hu-nows: Doczytales o ekspertyzie? Ja sie na budowlance nie znam, ale biore rzeczoznawce i dostaje opinie ze ten bloczek nie ma parametrow np. akustycznych ktore mial inny material. Na podstawie tego prawnik reprezentujacy przedstawia sprawe deweloperowi. uwierz kazdy sensowny deweloper z toba nie bedzie walczyl jesli masz merytoryczne fakty. Co najwyzej poprosio NDA bys sasiadowi nie sprzedal infa o problemach.

Po ustanowieniu wspolnoty, jesli deweloper nie ma juz wiecej niz 50%
  • Odpowiedz
@feyd_pl: uczysz mnie jak egzekwowac podstawowe prawa konsumenta, urocze ;)

opie anonimie wolaj gdy rozwiazesz sprawe i otrzymasz odszkodowanie, ahoj towarzysze!
  • Odpowiedz