Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Właśnie zdałem sobie sprawę, że przez to, że w dzieciństwie moi rodzice nie zaszczepili we mnie jakiejś pasji poprzez pokazanie swoich pasji czy przymus, teraz nie potrafię znaleźć hobby.

Nic nie potrafi mnie pochłonąć, nie rozumiem ludzi co swoje pieniądze z przyjemnością wydają na swoje pasje.

Mam 30 lat, prace w której daleko mi do przemęczenia się, partnerkę, mam gdzie mieszkać.
Wszystko powoli osiągałem sam. Z wsparciem rodziców bo dali mi taką możliwość poprzez "Rób co chcesz, będziemy wspierać". Jestem im za to wdzięczny.

Jednak z zazdrością patrzę na dzieci których ojciec zabiera na motocyklu na przejażdżkę, na rówieśników którzy opowiadali jak to z tatą jeździli na polowania. Tyle się słyszy, że potem taki dzieciak co to od małego jeździ w gokartach odnosi sukces w motosporcie.

#wyznanie #przegryw #mentalny



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
  • Odpowiedz
moi rodzice nie zaszczepili we mnie jakiejś pasji poprzez pokazanie swoich pasji czy przymus, teraz nie potrafię znaleźć hobby

@mirko_anonim: o wuju złoty, to już jest jakiś wyższy poziom obwiniania całego świata za swoje problemy.

Trochę jakbyś napisał że rodzice nie zaszczepili w tobie jakiejś pasji do odpoczywania więc przegrałeś życie bo nie nauczyli cie pierdziec w krzesło ¯\(ツ)/¯

Miejże trochę rigczu i weź w swoim życiu odpowiedzialność za cokolwiek
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: xD no #!$%@?, może po prostu jeszcze nie znalazłeś tego hobby. Poza tym #!$%@? nie każdy musi mieć hobby.
Nie obwiniaj się za to. Poza tym może masz problem z tym ze do tej pory żyłeś w ciągłym stresie i gdy już (tak jak to opisałeś) osiągnąłeś coś, to szukasz problemu by nadal być w trybie przetrwania. Sprawdź u psychologa, nie zaszkodzi, bo przemyślenia na wykopie na pewno nie pomogą.
  • Odpowiedz
@vealen0: no ale są granice XD
Zobaczył że sąsiad jedzie z synem na motorynce i obwinił starych za to że sam nie ma hobby ¯\(ツ)/¯

Powiem więcej, hobby jakoś nachalnie zaszczepione przez starych to dopiero może być patologia. Każdy zdrowy człowiek swojej pasji szuka sam. W sobie. Rodzice mają uj do tego.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Mnie nikt do niczego nie namawiał. Wręcz przeciwnie. Wmawiał że się nie nadaje. I nie miałem problemu ze znalezieniem sportowej pasji czy przerwania tego „łańcucha” pokoleniowego mówiąc szerzej. Jak masz słomiany zapał to nie obwiniaj za to rodziców.
  • Odpowiedz
Właśnie zdałem sobie sprawę, że przez to, że w dzieciństwie moi rodzice nie zaszczepili we mnie jakiejś pasji poprzez pokazanie swoich pasji czy przymus, teraz nie potrafię znaleźć hobby.


@mirko_anonim: tak tak, chłop ma pewnie z 35 lat ale to wina matki że jak miałeś 15 lat to nie pokazała Ci jak się gotuje, albo ojca że na grzyby nie zabrał

na kogo jeszcze winę zrzucisz? - daj już im spokój,
  • Odpowiedz