Wpis z mikrobloga

przyczepa


@NieoznaczonaReklama: zainteresowałeś mnie. Co w myśli prawa jest przyczepą? Bo ja znam taką definicję: "Pojazd bez silnika, przystosowany do łączenia go z innymi pojazdem, który został zarejestrowany w organie rejestrującym pojazdy, tj. w starostwie powiatowym lub w urzędzie dzielnicowym". Dodatkowo można zajrzeć do wymagań technicznych, którym powinna spełniać przyczepa a tam w skrócie przyczepa musi mieć sprawne: opony, ramę, hamulce, oświetlenie, zawieszenie. Podczas przejazdu Ładunek musi być zabezpieczony. Wg mnie
  • Odpowiedz
@vvrong: to jest ultra proste, jedziesz z tym czymś na przegląd i albo go dostajesz, albo otrzymujesz informację, że to coś sklejone na taśmę i z wydrukowaną lampą nie może się poruszać po drodze publicznej, gdyż zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Taka przyczepa musi mieć zatwierdzenie typu, coś na kształt homologacji i z pewnością nie zawiera ona informacji, iż 1/4 może zostać wycięta i zastąpiona chińską taśmą.
  • Odpowiedz
@NieoznaczonaReklama: Ale przecież napisałem Ci w skrócie co podlega ocenie w przypadku przyczepy. Wszystko z czego składa się taka przyczepa można potraktować jako ładunek. Ładunek został zabezpieczony. Swoja drogą naprawa na zbrojoną taśmę typu ductape jest bardzo popularną metodą naprawy naczep typu firanka po tym jak złodzieje na jakimś parkingu rozetną plandekę. Pewnie uważasz, że wtedy też taką naczepę należałoby zholować bo poklejona na taśmę? Oświetlenie jakie jest wymagane prawem mimo,
  • Odpowiedz
@NieoznaczonaReklama: co rozumiesz przez "to nie jest przyczepa", czy odebrano mu dowód rejestracyjny po kolizji? Znając Hiszpanów to mają to w dupie, więc pojechał po prostu przyczepą, która nie ma uszkodzonego układu jezdnego oraz ma sprawne oświetlenie...
  • Odpowiedz