Wpis z mikrobloga

Faktycznie wszedł taki przepis, że banki mają dostawać informacje o liczbie pracowników? Słyszeliście coś o tym? Czy tylko Santander jest jak zwykle nadgorliwy? Dołączam screena z wiadomości jaką otrzymałem:
krak0 - Faktycznie wszedł taki przepis, że banki mają dostawać informacje o liczbie p...

źródło: santander

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Palinkka: u mnie w mailu była informacja, że gromadzą takie dane z powodu ustawy o NBP, art 23 ust 2 i 3. Nie widzę w tym bezpośredniego odniesienia do ilości pracowników ale może tu chodzić o dane do oceny stanu gospodarki i kreowania polityki pieniężnej
  • Odpowiedz
  • 0
No właśnie, ale zastanawiam się, czemu ma to służyć i ewentualnie jaka jest konsekwencja niepodania takich danych lub podania wydumanych.
  • Odpowiedz
@krak0: bank ma obowiązek zbierać takie dane, powinieneś mieć tylko pytanie czy zatrudniasz do 9 osob czy więcej. Konkretej ilości czy nawet kogo zatrudniasz to nie chcą znać
  • Odpowiedz
@krak0: ING też się ode mnie domagał tej informacji. Czuję ze to początek domagania się kolejnych informacji, bo ING prało kasę i teraz starają się być świętszymi od papieża. Trzeba będzie zmienić bank.
  • Odpowiedz
  • 0
@zonecom: o widzisz, faktycznie może mieć to z tym związek. Santander chyba zapatrzył się zatem w ING... już publikuje mi na co wydaje pieniądze i jakieś ślady węglowe wylicza...
  • Odpowiedz
@krak0: ING i Santander to dwa najbardziej kłopotliwe w tych kwestiach banki.
Ciekawa lektura:
https://spolecznosc.ing.pl/-/Konta-osobiste-i-firmowe/ING-%C5%BC%C4%85da-bez-wyra%C5%BAnego-powodu-o%C5%9Bwiadcze%C5%84-o-%C5%BAr%C3%B3d%C5%82ach-pochodzenia/td-p/28432

Ja mam w ING konto firmowe, prywatne, żona też miała, ale jak jej w ubiegłym miesiącu zablokowali środki i zażądali jakichś oświadczeń o źródłach dochodów w bardzo rozbudowanej formie, zamiast się z tym wozić zamknęła konto i tyle. Ja też zamykam, jak tylko coś przyślą. Z firmowym trochę problem, bo trzeba powiadomić kilkuset kontrahentów, ale co
  • Odpowiedz