Wpis z mikrobloga

#psychogia #psychiatria #leki #depresja
Jak to jest że 8 tabsów po 6 mg bromazepamu już mnie nie uspokaja, a 4 tabletki po 2mg (ekwiwalent 8 tabsow bromka) uspokaja i robi pluszowo się? Przecież na logikę to wszystkie te leki działają na te same receptory i tolerka powinna być równa dla wszystkich benzosów. Wyjaśnijcie mi to
  • 11
  • Odpowiedz
@AudreyHorne51: Ja brałem chyba z 3-4 antydepresanty z tej samej grupy i jeden dopiero na mnie zadziałał. Dlaczego? Bo to jest jakaś ćpuńska magia defacto i to nie są takie same lekki mimo że powinny być.

To nie jest tak jak z normalnymi lekami, że idziesz do apteki mówisz proszę tańszy zamiennik i dostajesz i działa tak samo.

Ba z tego co kiedyś czytałem to możesz brać lek A, przestać, znowu
  • Odpowiedz
@AudreyHorne51 Czasami różnica jednego wiązania potrafi decydować o skuteczności. Nasz organizm jest wybitnie inteligentny, ale można go też łatwo #!$%@?ć - tolerancja tworzy się na konkretny związek chemiczny. J/w roznica jednego wiązania albo inna forma nawet tego samego związku (np jako sól albo jako kwas) usypia czujność mózgu.
  • Odpowiedz
@ValandilNW: Te wszystkie psychotropy i inne narkotyki wywołują również po prostu nieprzewidywalne sprzężenie zwrotne neuronów. To tak jakbyś miał wielkie domino i sobie przestawiłeś jeden klocek.

Dlatego jak patrzysz na leki i skutki uboczne to masz wszystko. Moja była od antydepresantów miała problemy z pamięcią. Jak przestała brać to jej się pamięć naprawiła. A to był SSRI bodajże, jakim cudem to się stało? No tylko bozia wie.

Gorzej jak skutki uboczne
  • Odpowiedz
działają wszystkie na GABA A w teorii i różnią się t-max i t1/2

mają więcej różnic.

Przecież na logikę to wszystkie te leki działają na te same receptory

nie do końca, o ile każde benzo działa na gaba a to tam sa podjednostki w i się różnią powinowactwami do poszczególnych - więc mają różne profile działania.

też niektóre benzo ma wpływ na serotoninę np. klonazepam
alprazolam zdaje się miał wpływ na aktywność
  • Odpowiedz