Wpis z mikrobloga

Dobra, ponownie podchodzę do tematu mieszkania. Miejsce to samo - okolice Mińskiej - ale tym razem na osiedlu Develii, 700 m od tego cholernego przejazdu który totalnie mnie zniechęcił w inwestycji Victorii (bo tam pociąg trąbił w okna xD) + po drodze jest sporo budynków zasłaniających ten przejazd, więc nie powinno być już problemu.

Cenowo to samo, tj. 14 900 zł za metr, 67 m^2.

Jest ponad 10m^2 więcej, co mnie wcale jakoś nie cieszy, bo to głównie martwe metry - duży korytarz i zbędny drugi WC (może go przerobię na jakąś graciarnię czy inny schowek). Dobre 5-6m^2 zmarnowane.Z lepszym układem można by było osiągnąć podobne wymiary pomieszczeń przy 60-62 m^2.

Zalety:

+ da się zrobić małą, ale osobną kuchnię z oknem - jestem ogromnym zwolennikiem, nienawidzę aneksów.
+ przez powyższe robi się ustawny, chociaż niewielki pokój dzienny - bo nie ma trzech ścian zajętych oknem/przejściem/kuchnią. Zmieści się kanapa, TV i jakiś stół. Dupy nie urywa, ale da się żyć.
+ salon od zachodu - lubię widok na zachód.
+ sypialnia od północy - pewnie wiele osób tego nie lubi, ale dla mnie to dobre rozwiązanie, lubię się wyspać, a latem nawet przy roletach jest tak jasno rano że się budzę.. chyba że okno od północy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
+ sypialnia bez styku z somsiadem z boku
+ najwyższe piętro, narożne
+ w miarę blisko do przystanku Mińska (za te 6 lat może będzie) i PKP Grochów. Samochodem 22 minuty pokazują apki do centrum - przyzwoicie, dla porównania, z okolic metra Lazurowa wychodzi 28 min, z Bródna ponad 30, z powiatowego 45 min, ze wsi pod Wawą 60 min.
+ Develia zgadza się zrobić przepust na klimatyzację zamiast mnie i pozwala na wrzucenie jednostki na dach. Super - Victoria i Spravia nawet nie chciały o tym słuchać, pozbawiając mnie możliwości montażu klimy 5 lat (skandal).
+ może się uda wycisnąć 13-14 m^2 z pokoju po prawej na coś imitującego mancave. W sensie, może zmieszczę część swoich gratów. Do klitki 10m^2 na pewno nie wejdą. Ale to chyba kosztem tej szafy. Którą by trzeba było przenieść do pokoju obok.

Wady:

- cena. Milion złotych wychodzi prawie równo za tę klitkę. Czuję się jak kretyn że w ogóle to rozważam.
- schornisko dla bezdomnych w okolicy xD
- mimo długiego korytarza nie ma za wiele miejsca w przedpokoju na graty.
- tyci balkon.
- tycia łazienka - cztery metry kwadratowe, wtf? Jaja sobie robią?
- pokój z prawej ma somsiada za ścianą.

Jeszcze nie wiem, czy ten devo nie kroi za powierzchnię pod ścianami jak Spravia. Zobaczymy na spotkaniu.
Nie wiem też, który to blok dokładnie i w którym miejscu bloku jest ta klitka. Bo strona develii jest dość gówniana i nie ma podstawowego info.

Jak oceniacie tę klitkę?
@lizakk @onomatopejusz @haha123

#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
Yuri_Yslin - Dobra, ponownie podchodzę do tematu mieszkania. Miejsce to samo - okolic...

źródło: dupa

Pobierz

Oceń atrakcyjność lokalu w skali 1-5

  • 1 13.8% (43)
  • 2 13.2% (41)
  • 3 34.7% (108)
  • 4 31.8% (99)
  • 5 6.4% (20)

Oddanych głosów: 311

  • 52
  • Odpowiedz
  • 0
Etapie 3, a ten pewnie Cię interesuje, będzie w budynku przedszkole i dość duży plac zabaw na dziedzińcu. To może generować jakiś hałas.


@Antiax: w tym konkretnym budynku?
  • Odpowiedz
@milfhunter69 okolica ma największy potencjał imo, dojdzie metro, wymrą żule z okolicy i będzie naprawdę dobrze, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę jak blisko jest do centrum, na upartego można z buta chodzić.


@Yuri_Yslin: niestety przez najbliższe kilka lat to będą cięgla budowa - m3, remont wschodniego i przebudowa średnicy. Ale po tych remontach to lokalizacja będzie top, moim zdaniem z całej Warszawy ma największy potencjał
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: Wydaje mi się, że WZ wymagała, aby na terenie tego osiedla powstało przedszkole, dlatego jego umiejscowienie według planów miało znajdować się właśnie w ostatnim etapie 3. Jeśli nic się nie zmieniło, a mieszkanie jest właśnie z etapu 3 to pewnie tak będzie, natomiast to chyba ma zajmować tylko część budynku w parterze.
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: mieszkam w jednym z wcześniejszych etapów tej inwestycji Develii. Mam taki sam układ na strony świata- okna są naprawdę duże, więc w północnych pomieszczeniach wcale nie jest ciemno. Komunikacyjnie jest ok, a będzie jeszcze lepiej jak otworzą to przedłużenie Drwęckiej. Wcześniej mieszkałam 8 lat przy Chrzanowskiego, w okolicy jest na tyle fajnie j wygodnie (wszystko blisko), że szukałam nowego mieszkania tylko w tej części Grochowa.
Korytarz jest faktycznie dość spory,
  • Odpowiedz