Wpis z mikrobloga

@R_O_T_T_E_N: no i nie zapominajmy, że w ustanowionym prawie słowo jazda nie oznacza bycie w ruchu (prędkość różna do zerowej), ale o bycie w ruchu samochodowym, czyli stanie w korku też się do tego zalicza. Niech będzie ciekawym fakt, że kara za trzymanie telefonu na czerwonym świetle w korku (dajmy na to, że mamy jeszcze kilka cykli musimy odbębnić) jest taka sama jak za używanie go podczas gęstego i szybkiego ruchu
@assninja: @johny-kowalski @maad @Kexu podczas jazdy korzystam z telefonu komórkowego w sposób zgodny z przepisami - trzymam telefon na udzie i na nim klikam :)
Wymaga to ode mnie oderwania oczu od drogi na dłużej niż jakbym trzymał telefon w dłoni na wysokości kierownicy, ale przynajmniej zgodnie z przepisami, bo nie trzymam go w dłoni.
a co za różnica czy trzymam telefon w ręce i klikam kciukiem a trzymam telefon w uchwycie i klikam kciukiem xD jedno i drugie to ten sam kaliber zagrożenia


@maad: nie jest ten sam bo ludzie nie maja odruchu #!$%@? telefonu z reki byle gdzie i złapania za kierownice kiedy sytuacja tego wymaga. Ekran dotykowy albo telefon w uchwycie nie ma tego problemu.
@R_O_T_T_E_N tu nie chodzi o samo patrzenie czy klikanie w coś na ekranie. Rzecz w tym, że jak ma się telefon w ręce nie dość że utrudnia to kierowanie (chociażby zmiana biegów) to w nagłym przypadku dochodzi jeszcze potrzeba odłożenia, albo rzuceni na podłogę ( ͡º ͜ʖ͡º) telefonu zanim zacznie się reagować.
To samo dotyczy jedzenia i napojów.
@Hasz5g: jedni mają inni nie, bez różnicy

w nagłym przypadku dochodzi jeszcze potrzeba odłożenia, albo rzuceni na podłogę ( ͡º ͜ʖ͡º) telefonu zanim zacznie się reagować.


@prawdziwabrzoza: Tym samym argumentem można rzucić bo jesteś pochylony nad telefonem, kierownicy nie trzymasz w rękach, nie patrzysz na drogę itp. Używanie telefonu, ekranów dotykowych w trakcie jazdy to zagrożenie niezależnie, niezależnie czy to uchwyt czy nie
maad - @Hasz5g: jedni mają inni nie, bez różnicy
 w nagłym przypadku dochodzi jeszcze...
@johny-kowalski: Tu, że policja dronem sprawdza kto używa telefonu stojąc na czerwonym świetle, trzymając go w ręce. Tu jest fuck logic.
Bo gdyby był na uchwycie, to i smsy można pisać na autostradzie, albo się przeklikiwać przez menu w poszukiwaniu wycieraczek na ekranie mercedesa. Tu też jest fuck logic.
I hotdoga z Orlenu można trzymać przy mordzie, a telefonu przy uchu nie, to też jest fuck logic.
A, kierowcom zawodowym nie
@assninja przeraża mnie ilość plusów @johny-kowalski

Wbij sobie adres w nawigacji, trzymając telefon w uchwycie.
Teraz weź sobie telefon w rękę, dtrstmaj go w okolicy kierownicy.

Gwarantuje, że druga opcja będzie szybsza i bezpieczniejsza, bo

1. Nie musisz odrywać się z siedzenia
2. Masz szersze pole widzenia
3. Zrobisz to 3x szybciej
@assninja @R_O_T_T_E_N @wiedzmy Współczesne nowe samochody z dużymi ekranami mają asystenta głosowego i wiele innych przełączników w kierownicy :) A jest tak przynajmniej w moim renault. Mogę sobie kliknąć przycisk kciukiem, trzymając obie ręce na kierownicy i powiedzieć na głos asystentowi, żeby włączył nawigację pod dany adres, zmienił radio, zadzwonił do danego kontaktu. Czy nawet przełączył tryb samochodu ze sportowego na eco albo poszukał informacji na wikipedii. Na dużym ekranie mam nawigację,
gdzie tu fuck logic? Masz prawo jazdy?


@johny-kowalski: jeśli ameba chce esemesować w trakcie jazdy, to faktycznie, w ręku może być bezpieczniej (chociaż ludzie i tak mają telefony, do których obsługi potrzeba obu rąk, więc w sumie nie wiem, jak to ogarniają xD)