Wpis z mikrobloga

Mirki jak odczytać zdalnie stan licznika energii elektrycznej powiedzmy co godzinę? Jest to dwukierunkowy licznik Iskra AM550 (Fotowoltaika) więc odpadają takie rozwiązania jak OneMeter. Jedyne co mi przychodzi do głowy to skierowanie kamery monitoringu na ten licznik i później na nagraniach (mam NAS) odczytanie stanu licznika tylko to takie wydaje się trochę hmm mało eleganckie :P. Jakieś inne pomysły?

#energia #prad #licznik #fotowoltaika #statystyka #monitoring #pytaniedoeksperta #iskra #tauron
  • 6
  • Odpowiedz
jak odczytać zdalnie stan licznika energii elektrycznej powiedzmy co godzinę?


@Ar_0: https://onemeter.com/pl/

zainwestowałem w to kiedyś.
W sumie nawet coś tam pokazywał, ale to jednak nieco ograniczone urządzenie.
No i jak się zepsuł to radź se pan sam...
więc tak średnio z polecaniem.
  • Odpowiedz
@Ar_0: Jak masz jakiś ogarnięty falownik typu Fronius, to możesz za grosze kupić licznik z wyjściem S0, ok. 200zł.

Możesz kupić Zamel MEW-01 i tylko zapinasz na kablach + zasilanie modułu L1, L2, L3 ok. 600 zł.

Można też kupić dowolny podlicznik trójfazowy, licznik taki ma diodę, np. 1000 impulsów to 1kWh. Kupujesz ESP, fotorezystor, do esp wgrywasz Supla, na diodę licznika przyklejasz fotorezystor i to wszystko, całość ok. 150 zł.
DRESIARZZ - @Ar_0: Jak masz jakiś ogarnięty falownik typu Fronius, to możesz za grosz...

źródło: Screenshot_20240314-131011_SUPLA

Pobierz
  • Odpowiedz