Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci

Po czym poznać że na głównej siedzą minusy intelektualne? A no po tej wypowiedzi użytkownika @mango2018

Podaj te kraje w których nieruchomosci są najdroższe(w relacji do dochodu) w których jest ten podatek? Bo mam wrażenie że w relacji do dochodu polska ma jedne z najdroższych nieruchomosci na całym świecie(ostatnio wstawiałem że mieszkańca Porto stać na 50% więcej metra miesięcznie niż Polaka a podobno sytuacja rynku nieruchomości w Portugali jest dramatyczna)

Podatek katastralny jest jednym z najlepszych typów podatków gdyż opodatkowuje majątek a w dodatku nieruchomy czyli na dobro ze słabą płynnością. Ograniczy to bowiem lokowanie kasy w beton który nic nie wnosi do gospodarki.
giorgioflojdini - #nieruchomosci 

Po czym poznać że na głównej siedzą minusy intelek...

źródło: temp_file8808998196048274472

Pobierz
  • 10
(ostatnio wstawiałem że mieszkańca Porto stać na 50% więcej metra miesięcznie niż Polaka a podobno sytuacja rynku nieruchomości w Portugali jest dramatyczna)


@giorgioflojdini:
Wstawiłeś, ale co najwyżej to żałosną manipulację.
Cena mieszkania w Porto poza centrum, 7500złm2, mi gratka w tej cenie znajduje 14tys ofert w Polsce.
Ty bezczelnie porównałeś ceny w stolicy, do ceny drugoligowego miasta w Portugalii.
Porównaj jeszcze może Warszawę z wsią w Francji, to ci wyjdzie, że
Podatek katastralny jest jednym z najlepszych typów podatków gdyż opodatkowuje majątek a w dodatku nieruchomy czyli na dobro ze słabą płynnością


@giorgioflojdini: Majątek może i nieruchomy ale jego wartość już tak i w dodatku łatwo do zmanipulowania. Czyli majątku nie powiększasz ale jego "wartość" będzie rosła.

I co najważniejsze dla inwestorów o dużym zasobie kasy ten podatek wcale nie będzie taką tragedią. Przypomnijmy że już dziś musisz płacić podatek od nieruchomości