Wpis z mikrobloga

Zaciągnął się do grupy Wagnera, wrócił bez palców u stóp.

#rosja #prasarosyjska

— Siedzieliśmy na stanowiskach przez dwa dni. Ponieważ to jest południe, pada tam śnieg i natychmiast topi się, pada i topi. Dlatego wszyscy byliśmy w wodzie: po kolana, po uda i po szyję. Nasza brygada składała się z czterech chłopców. Niektórzy mieli odmrożone palce, inni stracili nogi do kolan. Najwyraźniej odmrożono mi tylko palce w botkach. Następnie nas ewakuowano. Odbiór z punktu nie jest taki prosty – tym samym Uralem trzeba podjechać, nie każdy kierowca podejmie ryzyko. Poczekali do zmroku, kiedy ostrzał był słabszy, i załadowali nas na Ural. Nie mogłam już chodzić, nogi mi spuchły. Obcięli mi buty za kostkę, nogi miałem jak u słonia” – wspomina Syberyjczyk.

W krótkim filmie tuż powyżej Yena pokazała, jak żyje po powrocie. Radził też panom, którzy zastanawiają się nad podpisaniem kontraktu:

- Chcesz się obudzić i zobaczyć słońce, na spokojnie umyć twarz, napić się kawy i zająć się swoimi sprawami? Zostań w domu. A może chcesz się ostro pobawić i igrać z losem? No to idź” – doświadczony zawodnik dzieli się swoimi przemyśleniami.

https://www.e1.ru/text/health/2024/03/14/73332176/

Za takie przemyślenia to dostanie jeszcze wyrok za propagandę antyrosyjską ( ͡° ͜ʖ ͡°)