Wpis z mikrobloga

#lidl #biedronka
W #tesco lata świetlne temu były kasy samoobsługowe i można było płacić gotówką. Dla mnie super bo zawsze pozbywałem się tych miedziaków. Kto pozwolił by w sklepach było więcej automatów niż kas z obsługą, a automaty te nie potrafiły przyjąć wciąż legalnego środka płatności jakimi są fizyczne pieniądze?
desygnat - #lidl #biedronka 
W #Tesco lata świetlne temu były kasy samoobsługowe i mo...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 52
@xyz_xyz

@desygnat u mnie w tesco byly takie skanery ktore sie bralo i skanowales sobie w czasie robienia zakupow. To byl hicior


W Kauflandzie nie trzeba nawet skanera. Aplikacje uruchamiasz i skanujesz swoją komórka. Jak mam większe zakupy to zawsze używam by nie poeprzyc się potem z rozladowywaniem torb.
Czemu nie zrobić jakiegoś monetomatu i wkladasz miedziaki które zasilą konto aplikacji. Każdy zadowolony - ty pozbywasz się monet, a sklep wie że zostanie to wydane tylko w ich sieci .


@ManyCalavera: Coinstar z USA ma taki model biznesowy i jest mega popularny, szkoda że nie u nas :/
Do tego dochodzi nostalgia, bo korzystałem z jego dobrodziejstw podczas studiów. Człowiek był młody, niczym się nie przejmował.


@missioncritical: Ja kiedyś wróciłem z wyjazdu w niedzielę nad ranem jakoś koło 5 w nocy i musiałem zrobić zakupy. Wszedłem jak panisko do pustego Tesco zrobiłem zakupy (w tym jak dobrze pamiętam również z alko) na cały tydzień i pozbyłem się całego bilonu. Dzisiaj musiałbym czekać do 6 na otwartą żabkę i kupić
Czemu nie zrobić jakiegoś monetomatu i wkladasz miedziaki które zasilą konto aplikacji. Każdy zadowolony - ty pozbywasz się monet, a sklep wie że zostanie to wydane tylko w ich sieci .


@ManyCalavera: Beznadziejne rozwiązanie. Pozbywasz się pełnoprawnej gotówki, żeby mieć wirtualne tokeny do danego sklepu, które w sumie jak się sieci odwidzi, to mogą sobie wyparować, razem z apką, bo sieć stwierdzi że nie będzie tego utrzymywać.
Nie tak dawno był
W #tesco lata świetlne temu były kasy samoobsługowe i można było płacić gotówką. Dla mnie super bo zawsze pozbywałem się tych miedziaków. Kto pozwolił by w sklepach było więcej automatów niż kas z obsługą, a automaty te nie potrafiły przyjąć wciąż legalnego środka płatności jakimi są fizyczne pieniądze?


@desygnat: Tutaj warto również zwrócić uwagę na to, że kasy samoobsługowe w potężnym Tesco miały również odpowiednio duże wagi na zakupy.
@desygnat: w kauflandzie jeszcze są gotówkowe, dlatego lubię tam chodzić. Natomiast Tesco to była legenda: nie ważne, czy wrzuciłeś monety, rudę, bursztyny, uran, butelki, to zawsze prawidłowo wydało resztę
#teskniezatesco