Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o takim trzypunktowym planie geopolitycznym dla Polski?

1. Nie wtrącamy się więcej do spraw UKR-RUS, zawieszamy pomoc militarną dla Ukrainy pozostawiając tylko pomoc humanitarną, pozostajemy w NATO ale jednocześnie powoli normalizujemy stosunki z Rosją, mamy przysłowiowe dwie pieczenie na jednym ogniu
2. Organizujemy w Warszawie szczyt NATO-Rosja-Chiny, którego będziemy gospodarzem, a na którym zostaną poczynione starania o zaprowadzenie pokoju na Starym Kontynencie i powolną normalizację stosunków
3. Oświadczamy na piśmie, że nie będziemy prowadzić żadnych ofensywnych operacji wojskowych przeciwko Federacji Rosyjskiej oraz oczekujemy takiej samej gwarancji tylko że w drugą stronę od Rosjan, podkreślając, że jeśli zajdzie potrzeba, Polska, wypełniając NATOwski obowiązek artykułu piątego, będzie mogła się w razie potrzeby angażować militarnie w operacje defensywne. Rosja również zostawia sobie furtkę prowadzenia działań defensywnych przeciwko Polsce, jeśli zajdzie taka potrzeba. Uroczyste podpisanie gwarancji na neutralnej ziemi, w Ankarze

#wojna #ukraina #rosja #polska #nato #europa
JanuszKarierowicz - Co sądzicie o takim trzypunktowym planie geopolitycznym dla Polsk...

źródło: nato-russia-cartoon

Pobierz
  • 158
Oświadczamy na piśmie, że nie będziemy prowadzić żadnych ofensywnych operacji wojskowych przeciwko Federacji Rosyjskiej


@JanuszKarierowicz: ale "my" mamy tutaj całe gówno do gadania. Nikt w Polsce nie decyduje o tym co będzie dalej. Od początku tego konfliku RU-UKR widać, że rząd polski jest na sznurkach sterowany. Przywilieje dla ludzi z UA wyższe niż dla obywateli PL dobitnie to pokazują.
@kwaz1: Po pierwsze nie wkładaj w moje usta czegoś czego nie powiedziałem. Nie rozmawiamy o USA ani Izraelu i ja nic na ich temat nie mówiłem więc nie znasz mojego zdania na ten temat. Po 2 dowiedz się czym jest "whataboutism"- nawet jeśli Izrael i USA kogoś zabiło to nie daje to rosjanom takiego prawa.
@kwaz1: a ile osób zabili rosjanie w imię równości, czy braterstwa? To nie my wygrazamy się Rosji, tylko Rosja nam. W Rosji mordowani sa politycy opozycji. Nie musisz daleko siegac w przeszlosc, bo ofiar Rosji sa dzisiatki, jak nie setki milionow. Rosja ma takich sojuszników, jak Korea Północna, czy Chiny. Wybierasz sobie pasujące do retoryki wydarzenia i ola boga NATO złe, a zapominasz o reszcie. Rosja to kraj terrorystyczny rządzony przez
@JanuszKarierowicz:

A po co się tyle produkowałeś, Wania? Taki długi wpis?

Mogłeś napisać jednym zdaniem - Jestem agentem wpływu rosyjskiej państwowej propagandy, i muszę na wczoraj wysmażyć jakiś propagandowy bełkot, bożem zapomniał, inaczej nie dostanę przydziałowego worka kartofli z Moskwy na cały następny miesiąc.

I by stykło xDD
@kwaz1: co ty tam masz za urojenia dokładnie o tym izraelu? Wyobraź sobie ze tak jak nie popieram bandyckiej rossji tak nie popieram izraela, który zamiast zniszczyć terrorystów z hamasu to ich finansował, a teraz morduje cywilów jak jakaś rosja

a konkluzja będzie taka, że była to bezsensowna wojna.


oczywiście, rosja powinna ją natychmiast przerwać