Wpis z mikrobloga

LUBLIN TO PIE####ONA DZIURA, MIASTO MEM, NIEWOLNICZY KOŁCHOZ
Mam 10 lat doświadczenia na produkcji w drewnie i trochę aluminium, obsługuje maszyny CNC, linie produkcyjne, maszyny manualne ustawianie suwmiarką, doświadczenie za granicą jako team lider, nawet je##ne wózki widłowe, język angielski i jako taki niemiecki. Za granicą dostawałem pracę po pierwszej rozmowie albo nawet bez po samym CV. Za to w tym zasranym mieście nie mogę znaleźć pracy od dwóch miesięcy. Ile ja już miałem rozmów o pracę to nawet nie pamiętam. Jako oczekiwania finansowe zacząłem rozsądnie, 6k netto - żadnego odzewu. Kolejna bardzo fajna rozmowa, znajome maszyny no czułem się tam jakbym już kiedyś pracował. 2 zmiany z sobotami, stwierdziłem że powiem 5k z sobotami żeby dostać tę robotę a potem będę wołał więcej. Nie odezwali się. Potem jeszcze kilka kołchozów że się zastanawiam jak takie firmy jeszcze istnieją. Dzisiaj była obiecująca rozmowa, powiedziałem 4k netto ale już nawet nie liczę że zadzwonią bo pewnie ku##a znowu przesadziłem. Jestem załamany.
#lublin #praca #pracbaza #kolchoz
  • 24
  • Odpowiedz
@Obrzydzenie: ja tylko czekam aż skończę studia (jeszcze rok) i ucieknę za to miasto. Uśmiechnięty prezydent z zapuszczonymi korzeniami co kompletnie ma gdzieś rozwój miasta, układając się pod byle firemkami by chociaż one nie uciekły. Nawet komunikacja jakakolwiek tu nie działa- autobusy są przepełnione i jest ich za mało, linii sensownych też nie ma, co w połączeniu robi nam z trasy która zajęłaby normalnie 10 minut prawie 40, bo przesiadki. Lotnisko
  • Odpowiedz
@Obrzydzenie Jeszcze pokaże jak wyglądał pociąg z lotniska do lublina. Rozpadający się gruchot, prawdopodobnie jeszcze z lat 60 którym nasi dziadkowie jeździli do woja. Był tak głośny że nie dało się w środku rozmawiać, a wszystko się trzęsło niemiłosiernie. Piękny obraz chwilę po wyjściu z lotniska, jak musisz jechać czymś takim, zwłaszcza dla tych milionów turystów którymi urząd miasta tak ochoczo się chwali. Ale Zuk dał dworzec singapurski więc temat rozwoju transportu
michalxd21 - @Obrzydzenie Jeszcze pokaże jak wyglądał pociąg z lotniska do lublina. R...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz
Kto mieszka w Lublinie ten sam jest sobie winien. I mówię to jako osoba, która się tam urodziła. Uciekłem stamtąd na studia i robiłem co mogłem, by nie musieć wracać, na szczęście się udało. Jeżeli nie trzeba to się nawet nie przyznaję, skąd pochodzę xD. Gardzę tym miastem.
  • Odpowiedz
@Obrzydzenie: szczerze to też w tym mieście mnie trzyma jedynie partner mający stałą robotę. Rynek pracy jest tu srogo #!$%@?, janusze wyżej srają niż dupę mają, a ceny gastro #!$%@? w kosmos. Ładne miasto, szkoda.
  • Odpowiedz
  • 0
@ririsu12: moja różowa też zawód w którym zarobi dobrze wszędzie więc tego tak nie czuje. Ja ogólnie też bardzo lublin lubię ale nie wyobrażam sobie tu zostać albo o zgrozo kupić mieszkania
  • Odpowiedz
@Obrzydzenie: Takie tam gadanie. Masa ludzi dobrze zarabia w Lublinie. To że Ty się nie wstrzeliłeś nie znaczy, że nie ma tutaj dobrze płatnej pracy. Spokojnie idzie przekroczyć 10k a i 20k jest osiągalne. Kwestia branży i skilla.
  • Odpowiedz
@bartolama: yhmmmm, a gdzie tak mogę zajebiście dobrze zarobić? Podrzuć oferty pracy, przyda mi się. Jak chciałabym się przebranżowić na IT, to i tak #!$%@? by z tego był, bo nawet na juniora chcą 3 lata doświadczenia.
  • Odpowiedz
@Obrzydzenie: ja się dobrze czuję w tym mieście, jest przyjemne i spokojne jak na miasto wojewódzkie, ale niech dadzą możliwości rozwoju i zarobku większy niż ciut-ciut ponad minimalną krajową nawet, jak masz kilkuletnie doświadczenie.
  • Odpowiedz