Wpis z mikrobloga

hmm.. podłączyłem właśnie w taki sposób i nie mam Internetu w gniazdku. Może coś źle zrobiłem? Nie docisnąłem dostatecznie?
w mieszkaniu mam 3 gniazdka, w tym 3 miejscach w scianie jest kabel, wiec powinno wszedzie dzialac, zrobie kolejne podejscie w takim razie
Wszędzie musisz zrobić tak samo. Wystarczy że jeden kabelek nie łączy wtedy nie dziala. Może jakiś znajomy ma tester do skrętki. Takie urządzenia są po 20zl.
@Evurak @Gooma
Zrobiłem drugą próbę, na jeszcze kolejnym gniazdku. To samo, nie ma Internetu. Jestem prawie pewny, że jest dobrze zarobione,. Tester będę miał dopiero w następny weekend. Będę miał też "szukacz" LAN, więc może przyda się

Zajrzałem do skrzynki w mieszkaniu, w której są przewody internetowe.
kabel podpisany jako router i kabel podpisany jako sygnał isp są złączone łącznikiem rj45.

może trzeba inny kabel wpiąć? zamiast tego podpisanego jako router?

mam
rafal-masny - @Evurak @Gooma 
Zrobiłem drugą próbę, na jeszcze kolejnym gniazdku. To ...

źródło: montaz-orange-swiatlowod-w-nowym-budownictwie-1

Pobierz
@rafal-masny ale zrób zdjęcie swojej skrzynki, ze wskazaniem na kable. Może jest tak że idzie kabel od isp i łączy się z kablem do gniazdka do którego masz mieć router wpięty. Jak w skrzynce są inne kable do innych pokoi to musiałbyś wrócić dodatkowym kablem z routera, zamontować w skrzynce switch i wpiąć pozostałe kable do Switcha. Ktoś upośledzony to projektował.
@rafal-masny to wygląda na to że router musiałby być właśnie w tym miejscu. Jakiś zwykły przewodowy, z np 4 portowym switchem, np Edge Router X. Do tego na którymś z końców tych kabli dołożony switch i Access Point dla WiFi. Testerem sprawdzisz który kabel idzie w który pokój.
@Gooma:

czy dobrze widzę że jest tam też 230V?


Dobrze widzisz. Jak miałem innego ISP, to tam podłączyli ONT. Teraz jest tylko łącznik rj

to wygląda na to że router musiałby być właśnie w tym miejscu. Jakiś zwykły przewodowy, z np 4 portowym switchem, np Edge Router X. Do tego na którymś z końców tych kabli dołożony switch i Access Point dla WiFi. Testerem sprawdzisz który kabel idzie w który pokój.
@rafal-masny: wygląda na kompletne #!$%@? od początku, możesz sobie wybrać w którym pokoju zamontujesz router wifi i tam sobie sprzęty podłącz do routera po kablu. Jaki to teraz masz router? Najlepiej by było upchać router tylko kablowy (bo wifi ze skrzynki średnio będzie działać, chociaż warto spróbować jak się zmieści) i podłączyć te 3 kable idące do trzech pokoi, w jednym z nich dać switcha i AP, albo odpowiednio skonfigurowany router
@Gooma: ASUS AX55.

Jeśli wstawiłbym router do skrzynki i router przestawiony w AP w pokoju, to już do tego routera AP nie podłącze nic po LANie, prawda?

Tamte Ubi bym zmieścił, ale raczej nie zależy mi aż tak, żeby mieć dostęp do 3 gniazdek. Dam znać co wyszło.
@rafal-masny jak router przestawisz w tryb AP to będzie działał jak switch z WiFi. Czyli spokojnie coś tam możesz podpinać i urządzenia będą dostawać adresy z routera w skrzynce. Pogadaj jeszcze z isp, może zrobią tak, że w skrzynce będziesz mógł mieć tylko Switcha i neta po kablu w każdym z pokoi. Różnie to bywa.
Pogadaj jeszcze z isp, może zrobią tak, że w skrzynce będziesz mógł mieć tylko Switcha i neta po kablu w każdym z pokoi. Różnie to bywa.


Co oni mogliby zrobić?