Wpis z mikrobloga

@Icouldbeyourmom: ale skąd ja mam wiedzieć jak mi podasz kwotę brutto jaka to jest netto? To chyba u różych osób może być różna kwota. Nie dość że to jest dawanie komuś zagadki matematycznej to jeszcze takiej której nie da się rozwiązać. Twoja brutto nikogo poza Tobą nie interesuje. To tak jakbyś mi podawał swój czas pracy dodając do niego wszystko co robiłeś od wstania z łóżka do momentu powrotu do domu
TomSz - @Icouldbeyourmom: ale skąd ja mam wiedzieć jak mi podasz kwotę brutto jaka to...

źródło: 1491840860_4wamgx

Pobierz
  • 0
@TomSz kwota brutto jest kluczowa dla pracodawcy, jako pracownika mniej Cię interesuje. Podając swoje wymagania na rozmowie kwalifikacyjnej, pracodawca nie jest w stanie oszacować, czy będzie dodatek w związku z innym miejscem zamieszkania niż jest świadczona praca.

Na kwocie brutto jest też łatwiej do wyliczenia przy porównaniach zatrudnienie pracownika, a skorzystanie z agencji pracy.
@TomSz: przychodzę do dwóch kolegów, którzy mają podobny staż i umiejętności. Pierwszy z nich mówi, że u nich on dostaje 15 netto. Drugi z nich mówi, że u jego dostaje 18 netto. Jak mi to ułatwia decyzję gdzie aplikować albo który z nich faktycznie jest lepiej opłacany jeśli nie wiem kto z nich ma jakie ulgi i jak się rozlicza. Wolę się dowiedzieć ile mają brutto i mogę sobie porównać kto