Wpis z mikrobloga

Duda i Tusk polecieli do USA oddzielnymi samolotami


@zezz: już była w PL taka sytuacja że wszyscy ważni lecieli jednym samolotem, pamiętasz może? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nikifor: myślisz, że leciał tylko prezydent i premier. Zwykle to delegacja kilkudziesięciu osób na takie rozmowy. W dodatku Polska jest krajem przy frontowym. Masz na pokładzie rejsowego specjalne środki łączności? Były rozmowy o zbrojeniach, planach wojskowych. Dokumenty w rejsowym? U dwa rejsowe jednocześnie akurat będą? A w razie sytuacji awaryjnej jak powrót? Czekać na rejsowy? Czy zarekwirować na lotnisku? To fajnie brzmi rejsowym. Ale nie jak masz 7 godzin w jedną
@Rasteris @vanitydomain mamy bardzo rozbudowaną hierarchię w takich przypadkach i bardzo jasną - 560 osób - w razie zejścia prezydenta wchodzi marszałek sejmu, jeśli go nie ma to marszałek senatu, gdy dalej jest brak to marszałek senior ( a zawsze jest kolejny najstarszy). System może mieć czasowy problem właściwie tylko w sytuacji gdyby na zgromadzeniu narodowym (prezydent + sejm i senat) byli absolutnie wszyscy i nastąpiłby atak w którym by zginęli
@mjetek: co działa z automatu? Wybór premiera? Wybór marszałka? Automat jest marszałek sejmu -> prezydent, jak nie ma marszałka sejmu to marszałek Senatu -> prezydent. Niektóre decyzję prezydenta wymagają kontrasygnaty premiera, a jeszcze akcja kto ma zwołać posiedzenie sejmu, bo robi to marszałek. Powinien być przynajmniej automat, który wicemarszałek przejmuje obowiązki do czasu następnego posiedzenia sejmu.
@Rasteris na prawdę mam Ci to rozpisać? Znajdziesz to w konstytucji. To jest dobry system, który zawieść może właściwie tylko w obliczu jakiejś apokalipsy i co ważniejsze nowocześniejszy od prymitywnego, starego systemu amerykańskiego stworzonego na ówczesne potrzeby rozległego i słabo skomunikowanego państwa. Pamiętaj też, że u nas nie zaprzysięża się prezydenta, tylko pełniącego obowiązki. Władza ustawodawcza też ma wiele rozwiązań , z rządem też nie ma problemu. System jest wymyślony aby przetrwać
@mjetek: system odpowiedni na czas pokoju, a nie wojny czy jakiejś olbrzymiej katastrofy. Na wszystko potrzeba czasu, a gdy nie ma czasu to system pada. Nie potrafisz tego zrozumieć?
@Rasteris huh… wiesz, że nie jesteśmy monarchią ani systemem prezydenckim? że kompetencje są rozproszone i wielu ludzi podejmuje decyzję? Że bez czasowego posiadania premiera dalej wszystko będzie działać? Że premierem nie musi być parlamentarzysta? A w razie wojny prezydent wskazuje naczelnego dowódcę sił zbrojnych? ( a teraz mamy wskazanego na to stanowisko generała Wiesława Kukułę). Ja wiem, że ciężko czasem zaakceptować, że mamy dobre rozwiązania - w tym przypadku nasz ustrój sobie
Duda i Tusk polecieli do USA oddzielnymi samolotami. Duda miał ze sobą kolejny zapasowy którym wrocił, a pierwszy wrócił na pusto bez pasażerów. W sumie conajmniej trzy samoloty, nie wiadomo czy Tusk nie miał zapasowego. Ale ty pij z tej #!$%@? papierowej słomki by chronić klimat...

#cenzoduda #ekologia #srodowisko #uniaeuropejska #tusk


@zezz: nie wiem jak w Twoim przypadku ale jak o mnie chodzi to nie ma takich pieniędzy za które byłbym