Wpis z mikrobloga

Hej, growe mirki i mirabelki,
Pytanie od mojego 9-letniego syna - czy jest online dostępna prosta gra w stylu Cywilizacji, w której może sobie popykac w rozwijanie różnych cywilizacji od zera?
Ja kompletnie nie jestem growy, a zwłaszcza nie umiem w gry strategiczne. Syn uwielbia historię, różne okresy.

Coś co ma prosty interfejs, bez wciskania reklam i zakupów w apce? Może być na kompie i na telefonie.

Dzięki z góry za podpowiedzi
#gry #gaming #civilization5 #civilization6
  • 12
  • Odpowiedz
@elmo141: w zasadzie cywilizacja 5 ma 3 poziomy trudności poniżej normalnego, więc młody na najłatwiejszym może dałby radę. Często chodzi ona po około 30zł, więc nawet jak sobie nie poradzi to nie wywalisz w błoto kupy kasy. Ma też pełne spolszczenie. A z innych tego typu gier, to wszystko inne co jest od paradoxu, jest raczej tylko trudniejsze. Inne klony cywilizacji też raczej się skupiały na tym, aby różne mechaniki rozbudowywać,
  • Odpowiedz
@elmo141: a kurde, nie doczytałem, że chodzi o takie przeglądarkowe. To niestety o jakieś 10-15 lat za późno zadane pytanie. Może jeszcze istanieją jakieś plemiona, albo travian. Plemiona chyba nawet miały apkę na tel jak kojarzę. Ale to było z 7 lat temu jak ziomuś ze studiów w to pykał.
  • Odpowiedz
@elmo141 jest taki stary RTS o nazwie Rise of Nations, gdzie zaczynasz wybraną cywilizacją z walką na miecze, a kończysz na atomówkach i samolotach stealth. Tylko, że to nie turówka jak civ tylko zwykły RTS
  • Odpowiedz