Wpis z mikrobloga

Mam problem z przyciskiem POWER w laptopie Acer Nitro AN515-52. Kilka dni temu przy włączaniu lapka zauważyłem, że nie łapie on przy pierwszym wciśnięciu, trzeba było spróbować kilka razy. Problem narastał do momentu, gdy trzeba było wciskać przycisk 2-3 minuty by włączyć laptopa. Później przestał działać całkowicie. Rozebrałem klawisz i ta guma pod przyciskiem jest jakaś taka ściśnięta - wydaje się nie być kompletna. Póki co przycisk jest wyjęty i udaje się włączać laptopa poprzez dotknięcie konkretnego punktu za pomocą płaskiego śrubokręta. Działało to spoko, ale dziś rano próbowałem chyba 5 minut, bo po minimalnym dotknięciu laptop się włączał, ale 3 sekundy później się wyłączał, zupełnie tak, jakby przycisk był wciśnięty cały czas. Ktoś ma pomysł co zrobić w tej sytuacji?

Myślałem nad przełożeniem tej gumy z innego przycisku, ale nie za bardzo da się to zrobić, bo ta guma jest pod plastikowym korpusem. Myślałem też, by ustawić rozruch laptopa innym przyciskiem, ale nie znalazłem informacji, jak to zrobić. Będę wdzięczny za pomoc

#laptopy #komputery #kiciochpyta #acer
  • 2
  • Odpowiedz