Wpis z mikrobloga

#ukraina

Czytam dużo sprzecznych informacji o Trumpie, intencji tych ludzi, jak i zachodu, jak i Chin ciężko się doczytać z wyrywkowych informacji.

Ale zastanawia mnie ta kwestia ilości produkowanej amunicji. Takie gadanie o tym i straszenie miało by sens by ostudzić pacyfistyczne nastroje i zdobyć poparcie ludzie na przedstawienie budżetu na produkcję amunicji potrzebnej na agresora.

Jednak martwi mnie że to nie tylko strasznie, my serio po prostu, jako Europa, odpuszczamy i uznajemy, że co będzie to będzie ?

Daleko mi do analityka militarnego, ale jak widać masówka się wygrywa, fajnie mieć w pamięci sprytne akcje pustynna burza, fajnie poczytać o 5 Ukraińcach co za linią wroga wysadza fabrykę, ale to nie zmienia biegu wojny.

Więc rzućcie proszę na to inne światło, bo jak na razie to widzę to tak, że sobie czekamy dyskutujemy o socjalach albo ilu Ukraińców się upiło w uberze, a cfel z bunkra zamienił swój kraj w kopalnie z minionami, produkuje pociski w absurdalnej ilości i czekamy kiedy się zacznie?
  • 6
  • Odpowiedz