Wpis z mikrobloga

To niesamowite, za kazdym razem jak Bartosiak pojawia się w przestrzeni publicznej to wywołuje taka dziwną reakcje :D

a) Bartosiak to nagle onuca mowiac, ze nie ufa dokonca gwarancjom NATO/USA i chcialby uzyskac cos wiecej, albo to sprawdzic (?)
b) Nawołuje do wojny bo rzuca w przestrzeń pytania czy powinnismy miec zdolności uderzenia na Białorus czy Rosje (?)
b) p. Anna go zmiażdzyła (?) - gdzie?

Odnosnie gwarancji USA/NATO - ma racje, odstraszanie USA zawiodło, w 2021 Ruscy rzucili papierami w twarz USA i powiedzieli ze chcą zeby Ukraina była ich strefą wpływów, a dodatkowo w pewnym sensie i cała europa wschodnia.
Amerykanie szkolili już kilka lat Ukrainców, jasno mówili, że będą ich wspierać i mówili ruskim, żeby nawet nie próbowali - bo będą ich wspierać as long as i takes. I Ci sprobowali: i co się stało?

a) Pomoc na początku była zerowa
b) To Polacy pojechali pociągiem (hehe głupi Kaczynski/Morawiecki), wysłali im 300 czołgów od ręki i jezdzila po europie namawiajac innych do dzialan - gdzie reszta bała się eskalacji ( nie glosowalem na PIS)
c) Amerykanie od razu oferowali Zelenskiemu podwózkę bo nie wierzyli ze sie obroni
d) Potężne Niemcy, nasz głowny "silny sąsiad" wysyłali 5000 chełmów, a do dziś nie chcą pomagać bo "boją sie eskalacji" - tak jakby to kiedyś udobruchało jakiegoś dyktatora
e) Wielkie mocarstwa dozują pomoc Ukrainie, a dziś Bidenowe "as long as it takes" - zmienilo się w "no blokujo - i co ja moge"
f) Inne pomniejsze: Wschodnia flanka jest zagrożona bardziej niż kiedyś, nie ma jakiejs zdecydowanej reakcji NATO, np wzmocnienia obecnosci w Polsce czy na Litwie - ja ciągle czytam ze Europa sie budzi, zmienia mentalnosc? Co to znaczy, to nie są idioci, wiedza kto jest zagrozony i jaka jest stawka dla kazdego panstwa, dlatego Niemcy wysłali nam baterię patriot po przewodowie - a po kilku miesiącach zabrali bo "zagrożenie minęło" (?), bo system mial byc poddany przeglądowi i byl potrzebny na cwiczenia - to Ci sami Niemcy, nasi sojusznicy ktorzy w razie ataku nam pomogą - a nie są w stanie na czas wojny wysłac 1 patriota - serio w to wierzycie?

I na koniec czemu Amerykanie nie ustalili stałej obecnosci w Polsce? Bo na 99% to oddaliło by ryzyko wojny z NATO, ale istnieje 1% szans, ze Putin będzie na tyle głupi ze to zrobi, i to wciągnie od 1 dnia USA do wojny, i USA bedzie musialo odpowiedzieć i przestanie kontrolować eskalacji - kumacie czy prościej?

USA ma możliwość niewielkim kosztem zapewnić pokoj na kolejne dziesięciolecia na 99%, ale tego nie robi bo istnieje promil szansy ze będzie wojna i musieliby walczyć od 1 dnia (tak, od 1 dnia, tak jak ludzie sobie wyobrażają w teorii działanie NATO) - ale z racji tego 1% USA woli zaryzykować naszym bezpieczeństwem i wojną, ale pomoć nam na własnych zasadach - czyli np. Rosja nas atakuje, zajmuje cześć wschodniej Polski, zabija ludzi, niszczy miasta, a Polska je odbija z duzą pomocą lotnictwa Amerykanskiego. Problem jest taki, ze z naszego punktu widzenia ten sceniarusz to tragedia, z ich kalkulacja.

I nie, to nie znaczy, ze mamy wyjsc z NATO, ale musimy sami budować silne wojsko, i domagac sie realnej pomocy już teraz, albo bardziej realnych gwarancji - bo jesli to, ze Rosyjnie wojska sa de facto na Bialorusi i ich bron atomowa - nie sa wystarczającym argumentem dla NATO i USA zeby nas wzmocnic - to nie ma juz dalej innego szczebla eskalacji niz bezposredni atak.

#kanalzero
  • 28
  • Odpowiedz
@BornInSmokes: w skrócie, dla mnie to wygląda jak zagrywka z lat 40. Tylko w tym przypadku to Chińczycy są wrogiem numer jeden i USA do końca ma nadzieję, że Rosja jeszcze jest w stanie przejść na ich stronę w razie konfliktu. Może właśnie kosztem nas albo państw bałtyckich? I de facto takie były pierwsze założenia i żądania Rosji mogłyby się zrealizować (wyjście za odrę w zamian za dalsze utrzymanie stosunków) tyle,
  • Odpowiedz
a) Bartosiak to nagle onuca mowiac, ze nie ufa dokonca gwarancjom NATO/USA i chcialby uzyskac cos wiecej, albo to sprawdzic (?)

b) Nawołuje do wojny bo rzuca w przestrzeń pytania czy powinnismy miec zdolności uderzenia na Białorus czy Rosje (?)

b) p. Anna go zmiażdzyła (?) - gdzie?


@BornInSmokes: super, tylko jak zweryfikować farmazona, skoro nie podaje jakiś konkretów? Anna mu zadała konkretne pytania i się zaczął jąkać, tyle z waszego
  • Odpowiedz
  • 0
@getin: Które pytanie? Chętnie porozmawiam na argumenty. Ja tam raczej widziałem, po jej pytaniach moment opadania witek u niego. On nie jest moim wieszczem, bo ja nie mam w zwyczaju zapisywać się do klubów/ zwolenników jedyny czy drugich.
  • Odpowiedz
Odnosnie gwarancji USA/NATO - ma racje, odstraszanie USA zawiodło, w 2021 Ruscy rzucili papierami w twarz USA i powiedzieli ze chcą zeby Ukraina była ich strefą wpływów, a dodatkowo w pewnym sensie i cała europa wschodnia.


@BornInSmokes: O #!$%@? ALEZ TA ROSJA JEST DUMNA I SILNA MMM NIE TO CO LGBT Z ZACHODU.

Jak tam Kijów w 3 dni? Bo póki co to musieli przestawić gospodarkę na wojenną co się wiąże
  • Odpowiedz
  • 1
@getin

Mówisz, ze Bartosiak farmazoni, a Dymer go zaorała - a jak proszę o przykłady to odpowiadasz pytaniem na pytanie ;)

Ale niech Ci będzie, ruscy stracili 450tys ludzi (ranni i zabici), a dziś na Ukrainie maja znow okolo 500tys ludzi (https://www.rusi.org/explore-our-research/publications/commentary/russian-military-objectives-and-capacity-ukraine-through-2024)

Docelowo oficjalnie mówią, o stworzeniu armii liczącej 1,5MLN ludzi (skoro zdolali w trakcie wojny, w 2 lata odtworzyc tak duze straty, chyba nie zakładamy ze to niemożliwe) -> załóżmy
  • Odpowiedz
a jak proszę o przykłady to odpowiadasz pytaniem na pytanie ;)


@BornInSmokes: no pytania zadawała anna

Docelowo oficjalnie mówią, o stworzeniu armii liczącej 1,5MLN ludzi


@BornInSmokes: ok, ale skupmy się na faktach

załóżmy ze 800tys będzie na Ukrainie (500 na samej Ukrainie 300tys rotacyjnie) - to mogą mieć za 2-3 lata "wolnych", pod bronią kolejne 500-700tys.


@BornInSmokes: teoria jest super, jak jest jakość tej "armii" wszyscy wiemy, dlatego po
  • Odpowiedz
  • 1
@Jestem_robotem123: https://www.statista.com/statistics/1294271/us-troops-europe-country/ - stan na 2022, w momencie gdy juz byla wojna USA odstraszalo Ruskich majac u nas 1900 zolnierzy i 30 w panstwach Baltyckich - teraz jak juz wybuchła wojna w Polsce jest podobno niecałe 10tys - 10tys rotacyjnych wojsk i to w duzej czesci logistycznych nikogo nie odstraszą - to są liczby które mozna zapakować w kilka samolotow i sie zwinąć w ciagu kilku dni.

Ciekawe ze im dalej
  • Odpowiedz
  • 0
@Jestem_robotem123: W Afganistanie 2021 - talibowie, ktorzy mieszkaja w lepiankach i maja same kałachy, 0 przemysłu osmieszyły USA wycofujące się stamtąd, zmuszając ich do jeszcze szybszej i kuriozalnej ewakuacji, gdzie zostawili sporo ciężkiego sprzętu.

USA dalej zyje i ma się dobrze. Argumenty typu ośmieszenie i wiarygodność działa na podwórku i tylko do 15 roku zycia, pozniej to juz tylko siła i brutalne interesy.
  • Odpowiedz
  • 0
@getin: "At the beginning of 2022, Ukraine had 71 Su-27 and MiG-29 fighters, 14 Su-24M bombers, and 31 Su-25 attack aircraft, according to the annual Military Balance report by the International Institute for Strategic Studies." - ok nie 150 tylko 115. Wygrales xd

Odpowiadasz tylko na wybrane argumenty i to tak, że ta dyskusja nie ma sensu. Wynika to pewnie ze strachu.

Bo gdyby patrzeć realnie, to wymagałoby to od nas,
  • Odpowiedz
W Afganistanie 2021 - talibowie, ktorzy mieszkaja w lepiankach i maja same kałachy, 0 przemysłu osmieszyły USA wycofujące się stamtąd


@BornInSmokes: Haha #!$%@? dawałem 1% ze wyskoczysz z tym argumentem a jednak XDD no tak przecież planowane wycofanie się z terenu gdzie nie broni się ani Amerykanów ani sojuszników to dokładnie to samo xddd
  • Odpowiedz
czyli wy serio myślicie ze te 10k żołnierzy USA jest tu po to, żeby w razie ataku Rosji #!$%@? i ośmieszyć USA. Wasze mózgi są już zatrute ruską propaganda na ament, nic was nie przekona także poddaje się, wygrałeś


@Jestem_robotem123: Nie. "My" po prostu zakładamy, że ci żołnierze nie będę tu stacjonować za wszelką cenę i jak najbardziej mogą wystąpić sytuacje, w których Amerykanie wybiorą wariant z "ośmieszeniem się".

Czego ty
  • Odpowiedz
Wynika to pewnie ze strachu.


@BornInSmokes: chyba przed twoją głupotą

sprawdziłem to według twojego źródła obecnie ukraina ma 78 maszyn zdolnych do walki co jest irracjonalne

The report for 2024 states that Ukraine has 78 combat-capable aircraft.

Odpowiadasz tylko na wybrane argumenty i to tak, że ta dyskusja nie ma sensu


@BornInSmokes: nie ma sensu strzępić na te wypociny
  • Odpowiedz
  • 0
@Jestem_robotem123: Chłopie, co ty myslisz ze Amerykanie to prywatna firma ochroniarska i my im placimy a oni będą ginąć bezwarunkowo, bo jestesmy ich sojusznikami ? xD

To Ci juz powiedzialem wyzej, Rosja atakuje Estonie - czy Polska wysyła chętnie i szybko wojsko? Czy matka Marcina, Tomka albo Wojtka pozwala tak chętnie rządowi na tą decyzje? Czy jednak reakcja moze byc wolna i stonowana?

Czemu zakladasz, ze matka Johna, Bobiego czy innego
  • Odpowiedz