Wpis z mikrobloga

@Stabilizator:
Generalnie Bartosiak próbował wytłumaczyć że Amerykanie traktują nas jak następna tarcze w osłabianiu ruskich zamiast tak jak np w byłym RFN stać na 1 linii lub tak jak w Korei czy Japoni mieć stałe bazy wraz z rodzinami. Natomiast pani Ania leci skryptem ze no przecież NATO i nas nie zostawia. Cóż za naiwność...
Bartosiak mówi jak jest .


@Stabilizator: Oboje mówią o sytuacji która nigdy się jeszcze nie wydarzyła. Żadne nie ma racji tak w sumie. Tylko Jaca nie zna nikogo z tamtej strony (ale czyta literaturę - oczywiście nic z rosji bo języka nie zna). To są projekcje. Równie dobrze można mówić o kosmitach. Podsumowując - Jaca nie zna się na wojsku, polityce, stosunkach między krajami regionu i ich dynamice. Taka jest prawda.
@Stabilizator Bartosiak jest niepopularny bo mówi rzeczy jakich większość nie chce usłyszeć. Nie wiem czy ma racje czy się myli ale lepiej byłoby dla nas przygotowywać się do scenariusza pisanego przez Bartosiak niż żyć w różowych okularach. Już to przerabialiśmy, nie oddawanie guzika od munduru, wodzu prowadź na Berlin, itd. Jak się skończyło nie trzeba chyba przypominać.
"Tylko że Ukraina nie walczy natowskim systemem" To jest to "złomowanie" Bartosiaka, o którym tyle czytałem?


@Szinako: W ogóle jak można używać określeń tego typu w tak delikatnej i jednak w pewnej mierze teoretycznej dyskusji?
@Stabilizator: całkowicie błędne założenie Bartosiaka, że istnieje jakiś „prymat” (sic!) Ameryki nad kacapami - ten prymat jest, ale gospodarczy i to Ameryki nad Chinami, i tylko to się może dla prezydenta USA liczyć, a nie zyskiwanie atomowej przewagi nad rosyjskimi zwyrodnialcami z obsranymi wychodkami rodem z XIX wieku
Ślimacząca się wojna w Ukrainie jest USA potrzebna do osłabienia (a wręcz zlikwidowania) rozrostu Jedwabnego Szlaku, czyli do osłabienia Chińczyków, a przynajmniej zatrzymani
@Stabilizator: @kam966 Ale czy Ukraina przegrywa? Aktualna sytuacja na froncie nie wygląda źle. Mieli ponad rok by wybudować umocnienia, chodzą słuchy, że zaspali. Ale uważam, że jest to dezinformacja i ruskie w razie jakiegoś przebicia dostaną się pod pole minowe jak UKR podczas letniej ofensywy. Ruskie w takim tempie zdobędą Kijów t-34 i #!$%@?ą gospodarką.
Chyba nikt nie myślał, że USA da im tyle broni by mogli odepchnąć ruskich do granic
@Mitur Mnie ciekawi ta kwestia jak ta cała machina działa, możliwe scenariusze itd, ale jak powiedziałeś to totalne gdybanie,, ale wykopki już wiedzą jak będzie, kto jest naiwny, bo nie można po prostu powiedzieć coś ciekawego z innej perspektywy to nie, już trzeba szukać zwady, co jeden mądrzejszy,, nieomylny i bezkompromisówy,a wszyscy są idiotami
@Stabilizator: ja się tak zawiodłem, bo oglądam osw od w sumie 2 lat, ale dopiero po tej debacie zobaczyłem jaki poziom reprezentuje ta kobiecina. „Najlepsze” były jeszcze dwa inne fragmenty gdzie w jednym nie mogła zrozumieć w jaki sposób obecność stała wojsk USA na flance zmniejsza wybuch wojny i drugi gdzie zapytała z przekąsem „w jaki niby sposób Francja i Niemcy na nas mogą coś wymusić?”. Normalnie wtfXD. Osoba wykształcona i
@kam966

@Stabilizator Bartosiak jest niepopularny bo mówi rzeczy jakich większość nie chce usłyszeć. Nie wiem czy ma racje czy się myli ale lepiej byłoby dla nas przygotowywać się do scenariusza pisanego przez Bartosiak niż żyć w różowych okularach. Już to przerabialiśmy, nie oddawanie guzika od munduru, wodzu prowadź na Berlin, itd. Jak się skończyło nie trzeba chyba przypominać.


Bartosiak niepopularny? Ty żyjesz pod jakimś kamieniem? Albo to jakiś wyższy poziom urojeń XD