Wpis z mikrobloga

Pamietam jak bylem nastolatkiem to gry potrafily mnie wciagac, a nawet uzalezniac. Pamietam jak mialem faze na granie w WoWa, potrafilem godzinami czytac informacje na temat buildow, dungeonow, nawet w szkole zamiast robic notatki to pamietam jak w zeszycie sobie robilem plusy i minusy danej klasy bo nie wiedzialem co wziac na alta ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mialem podobnie z innymi mmorpg jak np. Lineage 2, Guild Wars 2. Gralem tez kiedys duzo w LoL-a, CS. Do tego mnostwo godzin spedzonych w grach single player. Gothica to nie zlicze ile razy przeszedlem. Lubilem rpg, strzelanki, no rozne takie.

A teraz? Chlop 30 lat i czego bym nie zainstalowal, jakiej gierki bym nie wlaczyl to wylaczam ja po paru minutach. Nawet PS5 ktore sobie niedawno kupilem lezy zakurzone bo co nie wlacze to zaraz wylaczam. Nie chce mi sie grac, gry mnie nie wciagaja i nie potrafia mi dac takiej radosci jaki kiedys.

Czy da sie to naprawic? Czemu tak jest?

#gry
  • 19
@twardy-zawodnik: Bo źle robisz. Zachce Ci się w coś grać i włączasz od razu. U mnie było to samo to włączam gierkę jak mi się w nią chce grać dwa dni. Wtedy sprawia przyjemność i potrafię przegrac cały wieczór. Kiedyś rzeczywiście włączałem, za pół godziny koniec nie chce się grać.
@twardy-zawodnik człowiek też chyba wyrasta. Jarałem się wiedźminem jak nie wiem, a teraz dziewczyna przechodziła pierwszy raz to dla mnie to było jak Candy crush. Z resztą ile można grać, robić to samo w każdej grze, szukać jakiś kamieni albo zabijać stworki. Życia szkoda, gdzieś w środku poczucie, że mija nie da się już tak łatwo zagłuszać. Kupiłem diablo 4 to nawet 2 godzin nie przegrałem w to gówno, a rzekomo taka
@twardy-zawodnik: No bo wyłączasz po paru minutach.
Jak chcesz się w coś wciągnąć?
Co w mmo też od razu alty robiłeś na pierwszym lvlu? Problem z wami jest taki też, że wiele widzieliście i byle co was już niezadowoli.
Weź sobie zobacz top gierek z ostatnich 8 lat i wybierz to co ci przypadnie do gustu i po prostu zacznij w to grać.
Mniejsza ilość czasu przez zmianę pracy (dłuższe dojazdy),
@twardy-zawodnik: Ja ostatnio zaraziłem się serią Metro. Tylko przez to, że zacząłem czytać książkę. Poznałem dokładne szczegóły i sprawdziłem czy są w grze i faktycznie. Teraz przechodzę trzeci raz wszystkie części z wydrukowaną mapą całego metra i zaznaczam dokładnie gdzie jestem. Całkiem inaczej się gra. Polecam do każdej gry stworzyć odpowiedni klimat. Wtedy wyobraźnia lepiej pracuje. Tak samo jak odpaliłem Fallout 4, ale zainstalowałem aplikację Pip Boy na tablecie i miałem
kidi1 - @twardy-zawodnik: Ja ostatnio zaraziłem się serią Metro. Tylko przez to, że z...

źródło: IMG_20240220_214614

Pobierz
@twardy-zawodnik miałem podobnie bo tak jak ktoś pisał mamy już duże wymagania a i gry nie są już takie jak kiedyś wciągające ,wybieraj też fajne gry daj im się rozkręcić wkręcić w fabule , ghost od thusima nie mogłem się oderwać , days gone , Spiderman ,uncharted albo horizon i nie zmuszaj się bo to tylko zniechęca.
@twardy-zawodnik Każdy się zmienia. Raz coś Ci się podoba za jakiś czas już nie. Tez to przerabiałem za dzieciaka siedziałem całymi dniami przy grach później miałem kilka lat przerwy i gdy zacząłem zarabiać kupiłem sobie xboxa i PlayStation do tego wypasiony telewizor. Przez chwilę było wow i ekscytacja, a później kurz zbierały albo służyły do netflixa albo Spotify
Nie chce mi sie grac, gry mnie nie wciagaja i nie potrafia mi dac takiej radosci jaki kiedys.


@twardy-zawodnik: A masz z kim grać? Ja od 10 lat jestem wierny LoL-owi, z tym że gram zawsze z przyjacielem, praktycznie co wieczór siedzimy 1-3h. Może to brak "współgracza" cię trapi, a nie same gry?
@twardy-zawodnik: ja z kolei rok miałem zainstalowanego Wiedźmina 3 i nie zagrałem. Widziałem, że będzie mi się podobać i jak się wkręcę to nie będę mógł się oderwać od gry, jednak świadomość, że wpierw bym musiał poczytać jak w to grać, co zbierać, w co inwestować, jak rozbudowywać postać mnie przerosła i zainstalowałem moda do kochanego goticzka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pamietam jak bylem nastolatkiem to gry potrafily mnie wciagac, a nawet uzalezniac. Pamietam jak mialem faze na granie w WoWa,


@twardy-zawodnik: ehh, tak samo ( ͡° ʖ̯ ͡°) WoW mnie uzależnił i całkowicie pochłonął na długie lata, potem już żadna inna gra nie potrafiła mnie tak wciągnąć, nawet ten słynny Wiedźmin 3 ani PoE

wczoraj odpaliłem znów WotLK, pograłem z 10 min i wróciłem do oglądania jakiegoś