Wpis z mikrobloga

słyszeliście że pojawiły się pewne nowe dane mogące pomóc ustalić miejsce w którym rozbił się #mh370 ?
chodzi o dane z WSPR: https://www.mh370search.com/2024/02/15/wspr-aircraft-tracking/

pomóżcie wykopać fajny materiał na główną (nie mój): https://wykop.pl/link/7395339/historia-zaginionego-lotu-mh370-oraz-nowe-poszlaki-zwiazane-z-lokalizacja-wraku

The WSPR search area is partly covered by the UWA drift analysis crash location area.

The WSPR search area was not covered by the OI area previously searched.

The WSPR search area is a circle with a 30 km radius centred on 29.128°S 99.934°E at a depth of 3,750 m.


#samoloty #lotnictwo #aircraftboners #katastrofy #ciekawostki #krotkofalarstwo #technologia
murison - słyszeliście że pojawiły się pewne nowe dane mogące pomóc ustalić miejsce w...

źródło: 076be1a464be9410998210c775ec709df97a4f3fcd4b1148c70208d1ac474a57

Pobierz
  • 38
@akcug akcja z młotkiem? Jeżeli jedna z nich zakończyła się katastrofą to chyba były nawet dwie akcje. Ja kojarzę taka, gdzie pilot z obitą głową, któremu odłączyło słuch i wzrok po jednej stronie (obrzęk półkuli mózgu) zdołał powykręcac ewolucje samolotem cargo żeby wywrócić agresora, a potem jeszcze dał radę wylądować. Koleś z obsługi wyładowczej chciał się zabić ale upozorować wypadek, żeby wyłudzić odszkodowanie na spłatę długów, bo w katastrofie była niezła sumka,
  • 0
@bombolaokokoao: ja chyba nic wczesniej nie wrzucałem nic na ten temat.

najprawdopodobniej zostało popełnione rozszerzone samobójstwo przez pilota


z danych zarówno potwierdzonych jak i tych "domniemanych" wynika ze samolot wykonywał kontrolowany lot, a niektóre systemy samolotu zachowywały się w taki sposób , że również ciężko sobie wyobrazić że stało się to samo. Samolot najprawdopodobniej został porwany, ale czy zrobił to któryś z pilotów, czy osoba trzecia - na chwile obecną nie
W necie krążą również materiały z #ufo. Wokół samolotu miały krążyć #uap i samolot nagle znikł. Nagranie o którym mowa pochodzi z satelity szpiegowskiej. Wiem, że to mocno naciągane, ale cała ta sprawa jest wyjątkowo dziwna.
@jpkfakeacc: po 3 dniach od zaginięcia wiedzieli tylko tyle, że poleciał nad Ocean Indyjski. Dopiero po 7 dniach Inmarsat podał odczyty z ACARS. I dopiero wtedy określili, że skręcił na południe.
@murison: okej, ale mogłeś dać TLDW, bo w sumie najważniejszych informacji jest tutaj 15minut gdzie wspominają o metodzie lokalizacji na podstawie archiwalnych danych z jakiegoś projektu radiowego, wykorzystanych jako bardzo prosty radar.
@murison: z mh jest jak z nowymi nagraniami z wtc, śledzę sprawę trochę czasu i co chwilę wchodzi coś nowego. Fascynujące jest to ze wszystko wskazuje ze samolot musi gdzieś być (zapewne na dnie) we względnie jednym kawałku z uwagi na minimalna ilość szczątków
Bardzo polecam ten kanał na YT. Pilot rzeczowo wyjaśnia wypadki i incydenty lotnicze. Jeżeli ktoś lubił oglądać Mayday lub podobne to warto zerknąć na ten kanał. Nie powtarza 100 razy tych samych rzeczy a przy okazji jest ekspertem w tym co robi.