Wpis z mikrobloga

Chciałbym porozmawiać o poważnym temacie a mianowicie gwałcie. Proszę o normalne komentarze.
Na randce dziewczyna mi powiedziała że została zgwałcona.
Wyglądało to tak, że wsiadła do auta z typem z tindera, znała jedynie imię (które też mogło być fałszywe). - i tu już mogła gwałtu uniknąć, gdyby nie była na tyle głupia żeby wsiadać z obcym typem do jego auta. Mogła też poprosić o jego FB, ale to też niby żadne zabezpieczenie, bo może mieć fejk profil.
Wywiózł ją poza miasto.
Zaczął się do niej dobierać. Ona nie powiedziała nie, ale broniła się rękami. Nie wiem czy mogła #!$%@?ć z tego samochodu.
Po pewnym czasie się po prostu poddała, niech tylko to się skończy i tyle.
Wiadomo, że po takim czymś nie myśli się logicznie, więc wcale się nie dziwię, że nie zapamiętała tablic rejestracyjnych.
Chłop skasował profil i tyle go widzieli.
I oczywiście ten chłop to dla mnie ścierwo najgorsze i mu powinni #!$%@? razem z jajami obciąć. No ale mnie dziwi brak myślenia u takich dziewczyn. Potem psycha #!$%@? do końca życia.
Sprawy nie zgłosiła na policję.
Jak wy to widzicie? Ja absolutnie nie chcę zrzucać winy na ofiarę, no ale było sporo możliwości żeby tego wszystkiego uniknąć...

#tinder #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #zwiazki #seks #p0lka
  • 20
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer winny jest facet gwałciciel, ale kobieta mogła uniknąć tej sytuacji nie wsiadając na pierwszym spotkaniu do auta dopiero co zobaczonego typa. Tyle się mówi o tym żeby na pierwsze spotkanie się umawiać w miejsca publiczne.
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer: dziwi mnie jedynie, że nie zgłosiła. Dzięki takiej postawie kolejne mogą paść jego ofiarą. IP kompa nie przepada, wszystko jest do wyśledzenia.

Nie byłeś na tej randce, nie wiesz jak się dogadywali, czy wyglądał i zachowywał się normalnie, może nie uważała, że jest zagrożona.
  • Odpowiedz
  • 4
@WielkiNos: @kuncfot no ja jeszcze podejrzewam, że jak zawsze baba szuka bad boya, a potem jak wychodzi z niego #!$%@? to wielkie zdziwienie... Tak jak te co biorą łysych sebixów, często z wyrokami, a po jakimś czasie się dziwią że to przemocowiec i ćpun...
  • Odpowiedz
  • 2
dziwi mnie jedynie, że nie zgłosiła.


@kuncfot Dziwi, nie dziwi, statystyki mówią, że większość pokrzywdzonych nie zgłasza.

@4mmc-enjoyer Mnie dziwi, że:
1) nie przeszli na żaden normalny komunikator przed spotkaniem, tylko Tinder
2) Nie tylko normalny komunikator ale też FB, czy insta gdzie można stwierdzić, że ten ktoś jest do jakiegoś stopnia legit
3) Wsiadła z obcym typem do samochodu i nie zorientował się, że gdzieś ją wywozi i w międzyczasie się
  • Odpowiedz
1) nie przeszli na żaden normalny komunikator przed spotkaniem, tylko Tinder

2) Nie tylko normalny komunikator ale też FB, czy insta gdzie można stwierdzić, że ten ktoś jest do jakiegoś stopnia legit


@alfka: komunikator czy inny FB łatwo zfejkować. to słaby sposób na wyciąganie wniosków.

3) Wsiadła z obcym typem do samochodu i nie zorientował się, że gdzieś ją wywozi i w międzyczasie się z nikim nie skontaktowała


mógł jej naściemniać,
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer: imo takich sytuacji ciężko unikać, nawet jeśli ktoś jest ostrożny. jeśli chodzi o prewencje to nie przychodzi mi żaden solidny sposób poza tymi nierealnymi jak poznanie jego znajomych/rodziny przed zostaniem sam na sam. z kolei jeśli chodzi o działanie po zdarzeniu, to tinder (i ogólne apki randkowe) powinny zapisywać zdjęcia po matchu i przechowywać je przez X czasu na telefonie drugiej osoby. wtedy osoba pokrzywdzona mogłaby przekazać policji jakikolwiek trop.
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer: mnie dziwi że taka dziewczyna na randce opowiada o czymś co powinno być traumą dla niej. To jest dla mnie podejrzane, to jest Red flag.
To że dała się tak łatwo mnie nie dziwi, bo jednak takie ataki to rzadkość w Polsce i się po prostu z takim facetem jeszcze nie spotkała. Do tego on się jej podobał bo chciała z nim iść na randkę, pewnie gdyby miał dobrą gadkę
  • Odpowiedz
powiedziała że została zgwałcona


@4mmc-enjoyer: kobiety lubią grać ofiarę i tworzą różne scenariusze
Jeśli powiedziała to wcześniej niż na 3-5 randce, to odpuść ją sobie.
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer: jej beztroska i brak mozgu, instynktu przetrwania jest niepokojący w tym względzie że może zostawiać włączony gaz, nie sprawdziwszy czy na pewno odpaliła ogień, albo zostawi lokówkę wlączoną na wiele godzin, albo nie zamknie domu jak gdzieś wyjdzie.
Nie wróży też dobrze że ona tak szybko mówi o takim przeżyciu obcej osobie. Dobrze jeśli przepracowała, ale czasami to może być pod atencję i żeby jej rycerzować, spełniać zachcianki.
  • Odpowiedz
  • 0
@LovelyFox: ale ja nawet jako chłop nie wsiadam do obcych typów do auta... To jest mega nieodpowiedzialne. Nie chodzi mi o victim blaming, tylko było przynajmniej kilka okazji żeby tego uniknąć.
  • Odpowiedz
za każdym razem jak wsiadasz do auta musisz brać pod uwagę że typ może cię zgwałcić


@LovelyFox: tak, oczywiście że tak. Wsiadasz do auta faceta z którym pisałaś dwa dni i nic o nim nie wiesz? Nawet jak się okazuje wsiadając do ubera czy bolta.
Tak nie powinno być ale to jest rzeczywistość więc dziewczyny muszą być ostrożne.
  • Odpowiedz
kobiety lubią grać ofiarę i tworzą różne scenariusze


@lexico: taaa, moja ostatnia eks miała chłopaka tyrana i w ogóle jaki to on zły i że ją zmusił pod koniec związku i ta od niego uciekła xD
Jak z nim potem pisałem to to wszystko była ściema ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer: średnio mi się chce wierzyć w tę historię. Seks w aucie jest mocno nie wygodny, a teraz załóżmy, że ktoś się jeszcze wierci i ciągle próbuje uciekać. Dlatego ofiary gwałtu przeważnie są pobite i nie rzadko dotkliwie. Historia nie trzyma się kupy, raczej sama się oddała, a potem jej się odwidziało, dlatego o tym tak swobodnie mówi. Po tym wszystkim chłop wywalił ją z auta, czy co?
  • Odpowiedz
Jak z nim potem pisałem to to wszystko była ściema ¯\(ツ)/¯


@TygersOfPoontang: czemu od razu zakładasz ze ten gość akurat mówił prawdę? w takich sytuacjach trzeba być ostrożnym z osądem jeśli nie ma sie twardych dowodów (a ich raczej nigdy nie ma), a najczęściej wina leży po obu stronach.
  • Odpowiedz