Wpis z mikrobloga

Miraski, mam taki problem.

Podpisałam umowę rezerwacyjną z deweloperem, złożyłam wniosek o kredyt hipoteczny, bank dał wstępną pozytywną decyzję, ale postawił warunek: da mi kredyt, jeśli umowa deweloperska będzie tożsama z draftem, który otrzymali z umową rezerwacyjną. Wszystko git, tylko że do podpisania umowy deweloperskiej muszę złożyć oświadczenie, że mam środki na zakup mieszkania z kredytu i muszę podać z jakiego banku xD

Jest to dla mnie mocno niekomfortowe, bo na ten moment nie mam żadnej gwarancji, że ostatecznie bank wyda decyzję pozytywną, ani też nie mam takich środków, by w razie ich odmowy sfinalizować zakup.

Wstępne obietnice banku są tylko ustne - mam to info od pośrednika kredytowego i nie mam tego na piśmie.

Co robić? Czy jeśli podpiszę umowę deweloperską, a bankowi się coś ostatecznie odwidzi, będzie od tego jakiś odwrót?

#nieruchomosci #kredythipoteczny #pytanie #pytaniedoeksperta
doki1234 - Miraski, mam taki problem. 

Podpisałam umowę rezerwacyjną z deweloperem, ...

źródło: z28442759IHR,Prezes-NBP-z-nadania-partii-rzadzacej-Adam-Glapins

Pobierz
  • 3
@doki1234: chyba trzeba zaryzykować. Ja podpisywałam umowę deweloperską też mając tylko zapewnienia słowne od doradcy kredytowego, że jest wstępna pozytywna i że rzadko się zdarza, że później będzie negatywna. Jeśli w biku jesteś czysty to nie ma co się martwić, że ci nie przyznają
@doki1234: W umowie deweloperskiej nie ma potrzeby podawania sposobu finansowania, ani składania oświadczenia o posiadaniu środków.

Zakup na rynku pierwotnym nieruchomości będącej w budowie zaczyna się od podpisania umowy rezerwacyjnej. Służy ona głównie do uzyskania kredytu. Po otrzymaniu wstępnych decyzji finansowych i podpisaniu umowy deweloperskiej (jest to umowa w której deweloper zobowiązuje się do wybudowania nieruchomości i przeniesienia własności w przyszłości, a nabywca zobowiązuje się do płatności na poczet ceny nabycia