Wpis z mikrobloga

Jak sobie radzić w rozmowach z Polakami?( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie ważne z kim gadam czy to rodzina, znajomi czy ludzie z pracy jedyne co słyszę to narzekanie. Wszystko jest spiskiem korporacji (i nie piszę tutaj o jakiś płaskoziemcach czy antyszczepionkowcach. Jeśli na coś państwo wydało więcej niż równowartość czteropaka harnasia to już jest to 100% procentowy dowód na korupcję. I piszę tutaj o osobach które nie mają jakiś większych problemów życiowych. Całymi dniami siedzą i się biczują, można tłumaczyć dlaczego niektóre rzeczy tak działają i ale i tak to nic nie da.

I ja nie twierdzę że w Polsce jest wszystko super, nie ma afer czy korupcji.

Nigdy bym tego nie powiedział ale ostatnio mirko jest chyba jednym z niewielu miejsc na dyskusje i większość komentarzy z zrównoważona.

#polska #polacy#gorzkiezale #narzekanie
  • 2
  • Odpowiedz
@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: ludzie lubią narzekać (fakt, że w Polsce to pewnego rodzaju sport narodowy). Musisz albo znaleźć jakiś jasny i kulturalny sposób na danie do zrozumienia rozmówcy, że za dużo narzeka (co jest trudne), albo może moja metoda zadziała - ja często na narzekanie przytakuję (jeśli się z tym zgadzam) i mówię coś w stylu "no, ale nie ma co narzekać, bo w sumie jest ładna pogoda, mamy czas pogadać, u mnie
  • Odpowiedz